Projekt nová kúpeľňa alebo súboj vodných titanov
Galéria (7)

Projekt nová kúpeľňa alebo súboj vodných titanov

Kúpeľňa bez vody, to je ako spálňa bez postele. K ničomu. K tomu, aby ste so svojím projektom novej kúpeľne boli spokojní, potrebujete plán a tie najlepšie tipy. My sme s profíkmi zviedli malú vodnú bitku o ten najlepší sortiment, ktorý sa vám bude do vašej novej kúpeľne hodiť.

Galéria

Projekt nová kúpeľňa
Projekt nová kúpeľňa
Projekt nová kúpeľňa
Projekt nová kúpeľňa
Projekt nová kúpeľňa
Projekt nová kúpeľňa

Bojler versus prietokový ohrievač

Ako vybrať ten najlepší a najvhodnejší zásobník na teplú vodu? Medzi dôležité faktory výberu patrí počet osôb, typ kotla a miesto. Spotreba teplej vody rastie priamoúmerne s počtom osôb v domácnosti. Príliš veľký ohrievač zbytočne zvyšuje náklady a pri menšom objeme budete mať teplej vody zase nedostatok. Bojler sa dá pripojiť ako na plynový kotol, tak na kotol na tuhé palivo. Ďalšou možnosťou je elektrický bojler do zásuvky, ktorú využijete ako na bojler, tak na prietokový ohrievač. Niektoré typy bojlerov majú zabudované inteligentné systémy na ohrev vody, automatickú dezinfekciu vody alebo dlhšiu životnosť vďaka zosilnenému materiálu. Ak nevyžadujete stály prísun teplej vody, napr. na chalupe alebo v kancelárii, najjednoduchším riešením je prietokový ohrievač. Zaberie málo miesta, ľahko sa inštaluje a pripojíte ho do elektriky.

Trojboj – sprchový kút – sprchový box – vaňová zástena

V tomto súboji je naším najväčším favoritom záves – hodí sa ako na vaňu, tak do sprchového kúta. Stačí ho len pravidelne udržiavať. Vaňovú zástenu môžete umiestniť na každú vaňu vrátane tých asymetrických a rohových. Ideálne je kúpiť zástenu už s vaňou ako set. Sprchový box priveziete, postavíte, zapojíte k odpadu a môžete sa sprchovať. Zaobíde sa to bez náročnej inštalácie a vŕtania do steny. Pokiaľ si zaobstaráte sprchový kút, tak vás neminie vŕtanie, obkladanie a škárovanie. Existujú sprchové kúty s vaničkou, bez vaničky alebo sety ako s vaničkou, tak i s dverami. Pri všetkých troch variantách sa používa bezpečnostné sklo, ktoré nahradilo často používaný plast.

Sprchové systémy – víťazí zážitok

Sprchovanie môže byť zároveň relax i adrenalín. Záleží, aký sprchový set si vyberiete. Ručnú sprchu môžete držať v ruke alebo ju upevniť na tyč. Sprchové batérie majú v sebe zabudované jedinečné funkcie. Vyberiete si silný prúd, jemné perlenie alebo vodnú hmlu? Veľká sprchová hlavica so širším záberom, to je hlavová sprcha. Upevniť sa môže na tyč alebo zabudovať do stropu. Ideálnou variantou je kombinácia hlavovej sprchy s ručnou sprchou, ktorá je bežne v predaji. Pre labužníkov sú v ponuke sprchové panely. Je to panel s ručnou, hlavovou a bočnou sprchou, ktorý sa inštaluje na stenu, vešia sa na konzole alebo sa zapúšťa do steny.

Podomietkové systémy – víťazí elegancia

Podomietkové prvky, to je elegantné a čisté riešenie prívodu vody do kúpeľne – bez potrubia, hadíc, držiakov atď. Použiť sa dajú len pre vaňu a sprchu. Pri projektovaní podomietkového systému je potrebné dopredu vedieť, koľko budete mať zo steny výstupov. Či len výstup pre hlavovú sprchu, ručnú sprchu alebo pre set s ručnou a hlavovou sprchou zároveň.

Takže. Horúcu vodu máte, miesto na relax tiež. Je len na vás, či si so sebou do kúpeľne vezmete knižku alebo si budete spievať posledné hity. Hlavne si to užite.

FOTO HORNBACH

Zdroj: PR článok spoločnosti HORNBACH

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje