image 33539 25 v1

Otestujte svoju kreativitu a vyrobte si nábytok z magnetov!

Komerčné módne trendy z oblasti nábytkárstva neulahodia každému vkusu. Mnohí si potrpia skôr na netradičných doplnkoch, ktoré vyniknú nápadom a formou spracovania. Pre tých bola vymyslená aj nábytková zostava MAGfurniture založená na princípe príťažlivosti magnetov.

O vzrušenie medzi milovníkmi štýlového nábytku sa už dávnejšie postaral slávny dizajnér Benjamin Vermeulen. Tomu sa podarilo viackrát zažiariť rôznymi netypickými pomôckami interiérového zariadenia, ktoré sa stali alternatívou voči trendovým doplnkom. Niečo podobné skúsil aj v prípade návrhu špeciálnej nábytkovej kolekcie MAGfurniture zloženej z magnetov.

Netradičný návrh pre priaznivcov kreativity

Špeciálna interiérová zostava nábytku bola Vermeulenom predstavená ešte v roku 2013, keď na trh uviedol alternatívnu kolekciu. Na rozdiel od ostatných dizajnérov nevsadil na eleganciu a výber materiálu, ale pokúsil sa presadiť inovatívnym nápadom. Ten bol dosť netradičný, čo prinášalo rešpekt pred akceptovaním projektu verejnosťou, no tá ocenila stratégiu zameranú na progres a Vermeulen mohol byť s prijatím výnimočného návrhu v rámci priaznivcov jeho práce maximálne spokojný.

Základom nábytku je konštrukcia z magnetov

Už samotný názov kolekcie nám dáva najavo, o aký typ sortimentu sa jedná. MAGfurniture alebo oficiálny názov Magnetic Assisted Geometry furniture označuje netradičný nábytok, ktorý je poskladaný vďaka magnetickej príťažlivosti použitých dielov. Všetky dosky a platne tvoriace konštrukcie a obvod jednotlivých doplnkov sú vlastne magnetmi, ktoré sa na základe vzájomného pôsobenia priťahujú a tak sa spájajú. Pevnosť a odolnosť nábytku voči nárazom je ešte podporená špeciálnymi drážkami a gripmi, ktorými sa dané diely pripútavajú k sebe. Ak však chcete nový nábytok kúpiť, prečítajte si článok o tom, na čo by ste si mali dať pozor pri výbere nábytku.

Nábytok z magnetov nehľadajte v predajniach

Jedinečný nápad zhotovenia nábytku z magnetov sa síce tešil pocte a uznaniu, no na trhu sa veľmi nepresadil. Zámer autora však nebol orientovaný na komerčný úspech, skôr sa zameral na osvetu a posun v oblasti dizajnu, do ktorého chcel vniesť nový postup výroby. Práve na to mu poslúžili magnety, ktoré sa pri klasických vyrezávaných zostavách nevyužívajú a tak tento nábytok v značkových predajniach nenájdeme. Problém s predajom MAGfurniture spočíval aj v tom, že okrem znamenitého výrobného postupu neponúkal nič iné. Nielenže mu chýbal estetický vzhľad, celú výbavu tvoril len stolík a skrinka so stoličkou, čo je príliš málo.

Inšpirácia pre kreatívne typy

Zhotoviť takýto magnetický nábytok nie je žiadnou rutinnou záležitosťou a práca na takomto diele dá zabrať. Napriek tomu ju zvládne každý kreatívny majster, ktorý si zoženie materiál a odváži sa experimentovať. Návod na jeho výrobu prakticky neexistuje a ide skôr o voľný štýl, takže nesnažte sa imitovať návrh od Vermeulena. Skúste dať celému dielu niečo svojské a vytvorte si vlastný MAGfurniture, ktorý sa hodí do vášho priestoru. Predstavený nábytok tak zohrá úlohu pri inšpirácií a pokiaľ ste dostatočne zručný, zhotovíte si originálnu zostavu z magnetov, ktorú nenájdeme v žiadnom inom interiéri. Ďalšie zaujímavé a inšpiratívne tipy si prečítajte v magazíne o bývaní.

PR článok spoločnosti Gurkuda s.r.o 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje