Žena pripravuje jedlo na sporáku so sklokeramickou platňou
Zdroj: MORA

Nový elektrický sporák MORA C 8678 BS

V striebornej farbe so sklokeramickou sálavou platňou a multifunkčnou rúrou s parnou funkciou patrí do energeticky úspornej triedy A. Odolná sklokeramická platňa má štyri rýchle Hi-Light zóny a dve dvojité Duo zóny, ukazovateľ zvyškového tepla, ľahko sa udržiava a vydrží zaťaženie až 100 kg.

Aj napriek svojej kompaktnej šírke 50 cm je sporák vybavený veľkou multifunkčnou rúrou s úžitkovým objemom 70 l. Rúra pečie dokonale rovnomerne vďaka inovatívnemu patentovanému klenutému vnútornému priestoru s novou konštrukciou, novému umiestneniu výhrevných telies a rozmiestneniu ventilačných otvorov.

Je vybavená 11 programami pečenia a pôsobivým teplotným rozsahom 50 – 275 °C – napríklad programom PIZZA na výbornú pizzu ako z talianskej reštaurácie, programom na pomalé pečenie veľkých kusov mäsa alebo rozmrazovanie porcií hotových jedál. Má tiež dva parné programy – stačí naliať asi 2 dcl vody do plytkého pekáča a vybrať príslušný program. Skvelá je aj možnosť zdravého teplovzdušného fritovania s minimom tuku alebo celkom bez neho. Jedinečný je aj špeciálny program na prípravu mrazených jedál alebo pečenie mrazeného pečiva bez nutnosti predhrievať teplovzdušnú rúru. V prípade potreby sa rúra predhreje na 200˚C za rekordne krátky čas (menej ako 5 minút).

Pečenie kuraťa v multifunkčnej rúre
Zdroj: MORA

Poteší tiché a šetrné zatváranie dvierok rúry. Pre väčšie pohodlie je rúra vybavená teleskopickým výsuvom, ktorý umožní bezpečnú manipuláciu s pripravovaným jedlom bez toho, aby ste ho museli z rúry vyberať. V spodnej časti sporáka sa nachádza praktický úložný priestor na príslušenstvo, ako je rošt, plytký plech a XXL pekáč s objemom 8 l.

O jednoduchú údržbu vnútorného priestoru sa postará funkcia EcoClean aj bez použitia chémie. Okrem toho je kryt ventilátora vyrobený zo špeciálneho katalytického smaltu, ktorý počas pečenia absorbuje mastnotu. Akonáhle rúra dosiahne teplotu 85 °C alebo viac, katalytická vložka absorbuje mastnotu a vnútro rúry zostane krásne čisté. Praktický je aj digitálny časový spínač s hodinami. Cena je 459 EUR.

Viac na www.mora.sk

Zdroj: MORA

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.