Modrá akustická doska – ticho a zdravie v jednom

image 29941 25 v1

Rigips – výrobca a dodávateľ sadrokartónových systémov prináša novú, verziu Modrej akustickej dosky. Okrem parametrov protihlučnosť a ohňuvzdornosť sa už môže jeho modrá doska pochváliť aj prívlastkom Activ’Air®.

Z nedávno realizovaného českého prieskumu* vyplynulo, že každá tretia domácnosť má problém s hlukom, ktorý produkujú susedia. Práve ticho a čistý vzduch sú dve najčastejšie požiadavky na komfortné bývanie, ktoré predurčujú nový produkt spoločnosti Rigips, Modrú akustickú dosku s technológiou Activ´Air, aby sa stala obľúbeným a vyhľadávaným riešením pri realizácii stropných konštrukcií a priečok doma aj v kancelárii.

Ticho ako samozrejmosť… 

Efektívna ochrana proti hluku sa stáva stále dôležitejšou témou pre architektov aj projektantov. Pre ľudí je totiž v dnešnom hektickom svete práve pokoj mimoriadne dôležitým parametrom a v tom lepšom prípade sa hluk považuje „len“ za rušivý element. Vysoké nároky na protihlukovú ochranu je potrebné začleniť už do projektu a následne je nutné zabezpečiť, aby boli v praxi spoľahlivo splnené. Len správne projektovanie a voľba správnych stavebných materiálov sa spoločne podpíšu pod to, že sa v priestoroch budovy nebude šíriť hluk a podarí sa ho stlmiť natoľko, že ho jej obyvatelia nebudú považovať za rušivý. Modrá akustická doska od firmy Rigips napríklad dokáže znížiť úroveň hluku o 28 decibelov v závislosti od použitého vonkajšieho muriva (tehla, porobetón a pod).

Activ´Air ako pridaná hodnota

Možno ešte citlivejšie zákazníci reagujú, keď sa pri uvažovaní o novom bývaní dostanú so svojím projektantom či stavebníkom k otázke zdravého bývania. Svet okolo nás a aj naše domovy sú dnes plné prchavých látok, ktoré majú negatívny vplyv na naše zdravie a zdravie našich najbližších. 

S technológiou Activ’Air sa spája špecifická zložka, ktorá rozbíja väzby uhlík – kyslík vo formaldehyde a pretvára ich na zlúčeninu neškodného uhlíka. Účinnosť potvrdili aj výsledky testovania v nezávislých laboratóriách Eurofins. Podľa nich: 
•  Activ’Air® trvalo odstraňuje tri štvrtiny formaldehydu v ovzduší,
•  Activ’Air® nestráca účinnosť ani po úprave povrchu maľovaním alebo tapetovaním bežnými materiálmi,
•  Activ’Air® nevylučuje spätne škodlivé látky,
•  Activ’Air® čistí ovzdušie v interiéri až 50 rokov. 

Vyššia kvalita za rovnakú cenu

V modrej akustickej doske Activ´Air sa teraz spájajú najvyspelejšie technológie v oblasti suchej stavby. Okrem významného zlepšenia akustiky a celkom samozrejmej požiarnej odolnosti, získavajú konštrukcie aj pridanú hodnotu zdravého vnútorného prostredia. A ak si k tomu pridáme benefity suchej výstavby ako takej, zákazník naozaj len získava. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteNehovoriac o tom, že cena takto vylepšenej modrej akustickej dosky s Activ´Air sa nijako nezvýši. Záujemcovia o zdravé bývanie ju môžu získať za rovnakú cenu ako pôvodnú modrú akustickú dosku a získavajú sadrokartón s podstatne vylepšenou receptúrou a tým aj lepšími vlastnosťami.

Rigips si vylepšením svojej modrej akustickej dosky o technológiu Activ´Air stojí za svojím firemným prísľubom a prináša naozaj „lepší pocit z bývania.

Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.  
Divízia Rigips  
Vlárska 22  
917 01 Trnava  
www.rigips.sk

*Zber dát prebehol prostredníctvom internetového dotazníka (CAWI) agentury STEM/MARK

PR článok spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. Divízia Rigips  

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.