Jar a leto 2017: Línie a emócie vládnu trendom v bývaní

image 40589 25 v1

Viac ako kedysi sa vo svete bývania kladie dôraz na pocit pohodlia. Trendy v bývaní totiž tento rok diktujú emócie. Vnútorná pohoda, prirodzený vzhľad, komfort a účelnosť. To sú hlavné atribúty, ktoré spĺňajú trendy na jar a leto 2017. Mäkký kontrast, prirodzený vzhľad, modrá melange a kvitnúce emócie  - takto znejú štyri línie tohtoročnej filozofie bývania. 

„Zníženie stresu, rozjímanie a ničnerobenie sú dnes viac žiadané ako kedykoľvek v minulosti. Čas od času nám jednoducho nekonečné váľanie sa na mäkkých látkových vankúšoch vytvára dobrú náladu, pretože domov je na prvom mieste v starostlivosti o dušu,“ hovorí profesor Axel Venn, dlhoročný poradca projektových spoločnosti Hornbach v oblasti trendov v bývaní.

Trendy na jar a leto 2017 sa nesú v štyroch hlavných líniách:

Black&white comfort – mäkký kontrast

Tento štýl je o veľmi decentnej hre farieb. Vyznačuje sa funkčnosťou a taktiež prirodzenosťou, je autentický a primeraný použitým materiálom. Rovnakým dojmom pôsobí aj nábytok a príslušenstvo. Využíva kombináciu mäkkých a tvrdých materiálov, ako napríklad ťažké plátno či poddajnú ovčiu kožušinku. Tento jemný kontrast dokonale ozvláštni harmóniu domova. Priestor v štýle Black&white comfort je prehľadný, pohodlný a bez zbytočných kriviek. Je príjemný po práci, na každodenný život i oddych. Všeobecne sa dá charakterizovať ako mladistvý štýl, v ktorom sa však cítia dobre všetky generácie. 

Nordic Atmosphere – prirodzený vzhľad

Zjednotenie útulnosti a pohodlia prostredia. Túžba po ľahkosti, zobúdzajúcej sa prírode a dobrá nálada určujú tento trend bývania. Pri tomto štýle je akceptovaná aj škandinávska prirodzenosť. Nordic Atmosphere sa vyznačuje svetlými a prirodzenými priestormi. Rozčlenenie takéhoto bývania zdôrazňujú pastelové farby, svetlé drevo, ktoré podčiarkuje pokojná atmosféra a kombinácia žiaroviek šíri nostalgický šarm,“ dodáva Tomáš Tiurin, odborník na bývanie projektových marketov Hornbach. Pohodlie takéhoto priestoru sa postará o život, ktorý sa oplatí žiť.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteRelaxed living – modrá melange

Modrú farbu vníma takmer 40 percent ľudí ako svoju obľúbenú. Štýl bývania v duchu modrá melange preto využíva všetky odtiene modrej, jej kontrasty a príbuzné farby. Rozšírený mýtus, že bývanie vo farbách modrej je chladné, nemusí platiť za každých okolností. S mäkkými textíliami a teplými odtieňmi dreva môžete vytvoriť útulnú atmosféru. Relax living je o prehľadnosti, čistote a jasnosti. Biela sa s ľahkosťou kombinuje s modrou a v kontraste pôsobí ešte belšie. Táto kombinácia je stály trhák, ktorý je obľúbený naprieč generáciami.

Blooming emotions – Feeling Good – kvitnúce emócie

„Emócie sa v tomto trende preukazujú ako najlepší radca. Je postavený na troch hlavných pilieroch – komfort, účelnosť a pocit pohody,“ pripomína Tiurin z Hornbachu. Priestory zariadené v tomto štýle odzrkadľujú osobnosti, ktoré ich obývajú. Kvetinové tóny ponúkajú farebnú a kreatívnu základňu – od elegantnej ružovej cez koralové tóny až po hebkú modrú. Teplé farby vytvoria dobrú náladu nielen obyvateľom, ale aj návštevníkom. Podstatou tohto sveta bývania je spoločnosť a užívanie si.

www.hornbach.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Hornbach

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.