Jar a leto 2017: Línie a emócie vládnu trendom v bývaní

09.05.2017
Jar a leto 2017: Línie a emócie vládnu trendom v bývaní

Viac ako kedysi sa vo svete bývania kladie dôraz na pocit pohodlia. Trendy v bývaní totiž tento rok diktujú emócie. Vnútorná pohoda, prirodzený vzhľad, komfort a účelnosť. To sú hlavné atribúty, ktoré spĺňajú trendy na jar a leto 2017. Mäkký kontrast, prirodzený vzhľad, modrá melange a kvitnúce emócie  - takto znejú štyri línie tohtoročnej filozofie bývania. 

„Zníženie stresu, rozjímanie a ničnerobenie sú dnes viac žiadané ako kedykoľvek v minulosti. Čas od času nám jednoducho nekonečné váľanie sa na mäkkých látkových vankúšoch vytvára dobrú náladu, pretože domov je na prvom mieste v starostlivosti o dušu,“ hovorí profesor Axel Venn, dlhoročný poradca projektových spoločnosti Hornbach v oblasti trendov v bývaní.

Trendy na jar a leto 2017 sa nesú v štyroch hlavných líniách:

Línie a emócie vládnu trendom v bývaní - 5789684_04_4c_DE

Black&white comfort – mäkký kontrast

Tento štýl je o veľmi decentnej hre farieb. Vyznačuje sa funkčnosťou a taktiež prirodzenosťou, je autentický a primeraný použitým materiálom. Rovnakým dojmom pôsobí aj nábytok a príslušenstvo. Využíva kombináciu mäkkých a tvrdých materiálov, ako napríklad ťažké plátno či poddajnú ovčiu kožušinku. Tento jemný kontrast dokonale ozvláštni harmóniu domova. Priestor v štýle Black&white comfort je prehľadný, pohodlný a bez zbytočných kriviek. Je príjemný po práci, na každodenný život i oddych. Všeobecne sa dá charakterizovať ako mladistvý štýl, v ktorom sa však cítia dobre všetky generácie. 

Línie a emócie vládnu trendom v bývaní - 6170440_03_4c_DE

Nordic Atmosphere – prirodzený vzhľad

Zjednotenie útulnosti a pohodlia prostredia. Túžba po ľahkosti, zobúdzajúcej sa prírode a dobrá nálada určujú tento trend bývania. Pri tomto štýle je akceptovaná aj škandinávska prirodzenosť. Nordic Atmosphere sa vyznačuje svetlými a prirodzenými priestormi. Rozčlenenie takéhoto bývania zdôrazňujú pastelové farby, svetlé drevo, ktoré podčiarkuje pokojná atmosféra a kombinácia žiaroviek šíri nostalgický šarm,“ dodáva Tomáš Tiurin, odborník na bývanie projektových marketov Hornbach. Pohodlie takéhoto priestoru sa postará o život, ktorý sa oplatí žiť.

Línie a emócie vládnu trendom v bývaní - 6174987_02_4c_DE

Relaxed living – modrá melange

Modrú farbu vníma takmer 40 percent ľudí ako svoju obľúbenú. Štýl bývania v duchu modrá melange preto využíva všetky odtiene modrej, jej kontrasty a príbuzné farby. Rozšírený mýtus, že bývanie vo farbách modrej je chladné, nemusí platiť za každých okolností. S mäkkými textíliami a teplými odtieňmi dreva môžete vytvoriť útulnú atmosféru. Relax living je o prehľadnosti, čistote a jasnosti. Biela sa s ľahkosťou kombinuje s modrou a v kontraste pôsobí ešte belšie. Táto kombinácia je stály trhák, ktorý je obľúbený naprieč generáciami.

Línie a emócie vládnu trendom v bývaní - 6182951_01_4c_DE

Blooming emotions – Feeling Good – kvitnúce emócie

„Emócie sa v tomto trende preukazujú ako najlepší radca. Je postavený na troch hlavných pilieroch – komfort, účelnosť a pocit pohody,“ pripomína Tiurin z Hornbachu. Priestory zariadené v tomto štýle odzrkadľujú osobnosti, ktoré ich obývajú. Kvetinové tóny ponúkajú farebnú a kreatívnu základňu – od elegantnej ružovej cez koralové tóny až po hebkú modrú. Teplé farby vytvoria dobrú náladu nielen obyvateľom, ale aj návštevníkom. Podstatou tohto sveta bývania je spoločnosť a užívanie si.

www.hornbach.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Hornbach

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Praktické rady, tipy a návody každých 7 dní.
 

Reklama