Dizajnové podlahové zásuvky: to je koniec predlžovacím šnúram

image 22122 25 v1

Podlahové zásuvky, ktoré sú súčasťou moderného bývania, riešia problém s nevzhľadnými predlžovacími šnúrami aj s obmedzeniami v možnostiach rozostavenia nábytku a elektroniky.  Podlahové zásuvky môžu privádzať nielen elektrinu, ale aj audio/video alebo PC/dátové káble, prípadne USB alebo HDMI káble. V miestnosti alebo vonku ich pritom nemusíte ani spozorovať.

Ak nechcete zakopávať o káble, musíte elektroniku alebo spotrebiče umiestniť niekde v blízkosti zásuvky. Podlahové zásuvky naproti tomu zvládnu hravo doviesť elektrinu tam, kde je potrebná. Napr. na záhradu alebo doprostred izby.

Dizajnové podlahové zásuvky, ktoré ponúka spoločnosť Stakohome Network, s. r. o., sú pripravené ako do bytov a rodinných domov, tak do zaujímavých a luxusných objektov aj komerčných priestorov. Vďaka materiálom, z ktorých sú zásuvky do podlahy vyrobené, je možné ich inštalovať aj do blízkosti podlahového kúrenia. Veko je možné elegantne priklopiť aj pri zapojení káblov.

podlaha
      Podlahová elektrická zásuvka, ktorá sa „stratí“ v každom interiéri.

Podlahové zásuvky pre interiér

Vnútri bytov, domov, kancelárií sa zásuvky v podlahe využívajú hlavne na privedenie elektrickej energie do miest, kam by ju inak musela viesť predlžovacia šnúra. V ponuke sú podlahové krabice na zásuvky v rôznych dizajnoch aj vyhotoveniach, esteticky aj funkčne dokážu vyhovieť každému zákazníkovi. Vybavenie, tzn. počet a druh zásuviek závisí čisto na jeho prianí. Popri elektrine je možné pojať aj TV-SAT, PC, HDMI, USB, AUDIO alebo iné zásuvky. Zákazníci umiestňujú podlahové zásuvky typicky napríklad pod stôl uprostred miestnosti alebo k voľne stojacej svetelnej lampe či reproduktorom.

podlahove zasuvky

      Zásuvka môže byť v antikorovom vyhotovení a umiestnená napr. na stôl (kuchyňa atď.)      

Podlahová zásuvka interiér neskazí. Veko zapustenej podlahovej krabice je možné zvrchu prekryť krytinou podľa potreby, ľahko tak vizuálne splynie s drevenou podlahou, dlažbou, linoleom či kobercom. Krabica v podlahe v sebe naopak ukryje nevzhľadné zásuvky.

podlahove zasuvky
      Vďaka prekrytiu veka potrebnou krytinou sa stane podlahová zásuvka v interiéri takmer neviditeľná

Do obzvlášť namáhaných interiérov, akými sú napr. kancelárie, je možné umiestniť aj odolné vyhotovenie podlahovej krabice. Po jej veku je možné dokonca bez ujmy prechádzať aj veľmi ťažkými predmetmi.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePodlahové zásuvky pre exteriér

V exteriéri je vybavenie podlahových zásuviek, podobne ako pri interiérových variantoch, plne závislé od požiadaviek zákazníka. Umiestniť zásuvku môžete napríklad na terasu, kde slúži na pripojenie prenosného počítača, voľne stojaceho svetla alebo grilu.

podlahová zasuvka
      Pri používaní je možné vonkajšiu podlahovú zásuvku dočasne opatriť násadcom proti vniknutiu vody.

Exteriérová podlahová zásuvka môže byť tiež skrytá pod trávnikom, pripravená na kosačku alebo iné záhradné náradie, prípadne na dekoratívne osvetlenie. Zásuvky nie je problém umiestniť ani do vjazdov alebo garáží (tzn. že odolajú aj pojazdom osobnými vozidlami). Oproti interiérovým zásuvkám sa vonkajšie podlahové zásuvky vyznačujú odlišnou konštrukciou a krycím vekom, všetko s krytím IP67 (vodotesné), ktoré zabraňuje vnikaniu nečistôt a vody do priestoru krabice.

vonkajšia zasuvka
     Vonkajšia zásuvka s dostatočným krytím (IP67) proti vode alebo prachu.

Nenechajte sa obmedzovať otravnými káblami. Inštalácia podlahových zásuviek je jednoduchá a ich údržba nenáročná.

Píšte, volajte, radi vám poradíme s výberom najlepšieho riešenia. Viac informácií na www.podlahove-zasuvky.cz, alebo na telefóne: +420 226 517 522, mobil: +420 776 780 378
Štandardne dodávame aj na Slovensko.

ZDROJ: PR článok
TEXT: Stakohome Network, s. r. o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.