Čím utesniť sprchovací kút

cim utesnit sprchovaci kut

Základ tohoto procesu tvoria kvalitné tekuté hydroizolačné membrány. V prípade hydroizolačných náterov, prípadne tekutých fólií do kúpeľní, ide o vodoodolné disperzné látky, ktoré sú pripravené na okamžité použitie. Hodia sa na utesnenie stien sprchovacích kútov v kúpeľni alebo na ochranu stien pod obkladom v kuchyni. Väčšina výrobcov odporúča naniesť dva nátery s výslednou hrúbkou min. 1,0 mm.

Nič nepodceňte!
Čo najväčší vodoodolný účinok dosiahnete voľbou vhodných materiálov na lepenie a škárovanie obkladových prvkov. Pred nanesením tekutej membrány by sa mal na celý povrch naniesť v prípade potreby penetračný náter. Lepiaca malta by mala byť flexibilná, vhodná na lepenie keramických obkladov a dlažieb na hydrotermicky namáhané povrchy. Na vyplnenie škár hotového obkladu či dlažby použite vysokoflexibilný vodoodpudivý škárovací materiál s protiplesňovou úpravou.Text: Andrea Dingová v spolupráci so spoločnosťami Murexin a Mapei
Foto: Murexin
Zdroj: časopis Urob si sám, JAGA GROUP, s.r.o. –>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.