farby
Galéria (8) Zdroj: Martin Matula pre projekt Renovactive

Ako si doma vymaľovať: 4 kroky k dokonalým stenám

Chystáte sa maľovať? Poradíme vám, ako na dokonalé steny s vysokým stupňom belosti a výbornou umývateľnosťou aj u vás doma.

Galéria

farba
náter
farby
farby
farby
farby
penetračný náter

Spokojnosť s výsledkom maľovania vám zaručia 4 jednoduché kroky a osvedčené materiály Mapei.
Náter bez obsahu chemikálií a s dlhou životnosťou Dursilite je vhodný na staré i nové povrchy vrátane tých, ktoré sú už ošetrené náterom. Vyznačuje sa vysokou krycou schopnosťou, vďaka čomu bude stenám stačiť menej vrstiev, aby vyzerali skvele, a to aj pri starých stenách so škvrnami od nečistôt.

Finálny povrch náteru je mimoriadne odolný proti zachytávaniu nečistôt a veľmi ľahko sa čistí. Na odstránenie prípadne vzniknutých škvŕn stačí použiť špongiu.

Dokonalé krytie pri podkladoch s jemnými farebnými odlišnosťami alebo pri použití jasných, žiarivých odtieňov (napr. žltá, oranžová a pod.) zaručí základný penetračný náter Dursilite Base Coat.

Ako na dokonalé steny

Príprava náteru

Základný akrylový náter Dursilite Base Coat zjednotí nasiakavosť povrchu a zlepší prídržnosť následne aplikovaných náterových farieb. Pripravený je na priame použitie v bielej farbe alebo vo farbe podobnej ako konečný náter. V prípade potreby ho zrieďte s 5 % vody.

penetračný náter
Dursilite Base Coat | Zdroj: Mapei

Aplikácia základného náteru

Na pripravený podklad pomocou valčeka naneste základný náter a nechajte ho dôkladne zaschnúť (minimálne 24 hodín pri bežnej teplote a vlhkosti, predchádzajúca vrstva musí byť úplne suchá).

farby
Zdroj: Martin Matula pre projekt Renovactive

Premiešanie farby

Dursilite zrieďte s 15 až 20 % studenej vody a dôkladne premiešajte nízkootáčkovým elektrickým miešadlom.

náter
Zdroj: Martin Matula pre projekt Renovactive

Aplikácia farby

Na suchý podklad so základným náterom naneste pomocou valčeka náterovú farbu Dursilite v dvoch vrstvách v časovom rozpätí 24 h medzi vrstvami.

farby
Zdroj: Martin Matula pre projekt Renovactive

www.mapei.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje