Alternatíva moderného bývania

alternativa moderneho byvania

Dnes pri dostatku finančných zdrojov nie je žiadny problém dať si na kľúč postaviť dom pre pohodlné bývanie aj pre viacčlennú rodinu.

Novinkou je výstavba nízkoenergetických montovaných domov z drevotrieskových osb dosiek s izolačnou výplňou stabilizovaného polystyrénu. Veľkou výhodou týchto samonosných panelov je ich univerzálnosť použitia pri výrobe stien, stropov, striech i podláh. Na obvodové opláštenie sa vzhľadom na vynikajúce tepelno izolačné vlastnosti používa  panel s hrúbkou len 17 cm, ktorý v porovnaní s murovanou stavbou prinesie úsporu materiálu až 10 m2 na 100 m2  obvodovej plochy. Ďalšou výhodou výstavby je jednak časová rýchlosť zmontovania domu do niekoľkých týždňov (troch mesiacov) a možnosť realizovať práce v priebehu celého roka bez obmedzenia. Vzhľadom na to, že pri realizácii nedochádza ku kombinácii rôznych stavebných prvkov  a materiálov, dochádza k eliminácii rozdielov statiky a hodnôt tepelného odporu montovanej stavby. Domy majú voľné dispozičné riešenie a ich pôdorys sa dá dodatočne pomocou panelov meniť, napr. postupným pridávaním panelov možno zväčšiť pôvodný pôdorys domu pridaním príslušných modulov bez zásadných zmien podľa želania majiteľa domu. Dajú sa vytvoriť rôzne výklenky, ale i vikiery s použitím vhodného náradia v streche. Na zatepľovanie šikmých striech sú najvhodnejšie konštrukcie využívajúce osb doskové materiály a poistné hydroizolačné fólie.  Okná často zaberajú obvykle až tretinu plášťa domu, preto pri ich výbere treba dôraz klásť na funkčnosť a zvukovú a tepelnú izoláciu. Plastové okná Salamander vnášajú do interiéru komfort, príjemnú tepelnú pohodu, pokoj , ale aj ticho. V interiéri možno použiť sadrokartón a vytvárať ďalšie steny, šatníky a pod. Komfort bývania v novom nízkoenergetickom montovanom predstavujú miestnosti na príjemné posedenie v rodinnom kruhu, priestory na domáce práce (kuchynské drezy) a sociálne priestory.

Nízkoenergetické domy sú zaujímavou alternatívou moderného bývania súčasnej doby pre mnohých obyvateľov. Zárukou potrieb ľudí dneška sú jednoduché línie, pohodlie a krása, ktorá dáva vyniknúť kvalite a štruktúre použitých materiálov a doplnkov. Pri výbere ostatného zariadenia sa v takomto prípade nemožno pomýliť. Priestor, v ktorom sa človek nachádza v ktorejkoľvek životnej etape,  vníma ako nesmierne cenný a starostlivo si ho preto vyberá.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteNáš tip: Nábytok do Vašej domácnosti.
–>

Komentáre

  1. Katarina S. says:

    My sme nedavno postavili nizkoenergeticky dom skutocne sme usetrili nemale peniaze bol to suepr napad kto s takym niecim prisiel. Odporucam to kazdemu a hlavne nezabudnite pri tom aj na zdroje energie. my sme si dali kolektroy a uz teraz po prvom vyuctovani platime tolko ako sme platili v byte a pritom mame dvojnasobnu obytnu plochu takze fakt sa to oplati. len vy pisete ze plastove okna su komfortne my sme ich mali v baraku a tam sa nam po osmych rokoch zacali odelovat od primurovanej casti preto sme teraz dali drevene uvidime kolko vydrzia tie lebo sa mi zda ze teraz vsetko vyrabaju aby to vydrzalo tak styri az pat rokov a potom to treba vymenit co je skoda

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.