Aj balkón si zaslúži našu pozornosť

Aj balkón si zaslúži našu pozornosť

V tejto rubrike sa objavujú fotografie, ktoré zachytávajú už realizované rodinné domy a byty, ako aj postupy ich výstavby. V našich článkoch sa vždy usilujeme poskytnúť vám objektívne informácie, no práve prostredníctvom tejto rubriky máme možnosť zhodnotiť vydarené či nevydarené prvky a detaily stavby. Dnes sa zameriame na neodmysliteľnú súčasť každého rodinného domu, a síce na balkón. Čo odhalili naše zvedavé fotoaparáty?

Na tomto príklade sa dá demonštrovať, že všetko ide, keď sú dobré susedské vzťahy. Majitelia dvojdomu dokázali vzhľad svojich lodžií odlíšiť, no vďaka tomu, že si ako materiál na zábradlie zvolili nahnedo natreté drevo, celkový dojem z lodžií je príjemný a dom pôsobí ucelene.Priestranná lodžia moderného rodinného domu je uzavretá pekným zábradlím korešpondujúcim s drevenou palubovkou. Nevyhnutná ochrana súkromia majiteľa si však vyžiadala svoju daň v podobe oceľovej posuvnej brány. Tá zakryla priečelie domu a zároveň jeho vkusný architektonický vzhľad.  
Novostavba rodinného domu sa nachádza v širšom okolí veľkomesta. Oceňujeme esteticky a materiálovo zladené zábradlie balkóna s plotom.Aj keď tento rodinný dom nepatrí medzi skvosty súčasnej architektúry, dýcha z neho čaro vidieka. Zábradlie balkóna i jeho šikmú vzperu dotvoril majiteľ domu drevom. Vďaka tomu pôsobí najmä vrchná časť domu ako chalúpka z rozprávky.  
Ani nová strešná krytina nepomohla vzhľadu tohto bytového domu s nadstavbou. Prezradíme vám, že dom sa nachádza v našom hlavnom meste a, žiaľ, pohľad na zábradlie či vstup na dosiaľ nevyužitú terasu musia dennodenne absolvovať nielen našinci, ale aj desiatky turistov, ktorí okolo neho prechádzajú.Balkón oznamuje svojmu majiteľovi, že nastal čas na rekonštrukciu – svedčí o tom napríklad kus odpadnutej omietky. Majiteľ tohto rodinného domu musí byť skutočne zaneprázdnený. Balustrádové zábradlie na spevnenej ploche domu je prekryté smerom od ulice ďalším plotom, ktorý – až na farebné zladenie – akoby nemal nič spoločné so vstupnou bránou.  

Autor: Golejová
Foto: Archív vydavateľstva

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.