Stolík na balkón

Stolík na balkón

Stolík na menších balkónoch zaberá veľa miesta, a tak sťažuje aj polievanie kvetov či vešanie bielizne. Ak chceme týmto problémom predísť, zhotovíme si stolík, ktorý môžeme sklopiť a vďaka tomu uvoľniť priestor na balkóne.

Konštrukcia stolíka

  • Stolík a podpery zhotovíme z dosiek s hrúbkou asi 25 mm, prípadne z iného vhodného materiálu.
  • Rám stolíka (2) je z krátkych dosiek. Rozmery B a D si zvolíme podľa veľkosti priestoru na balkóne. Rám je napevno priskrutkovaný štyrmi skrutkami do steny (6). Na vodorovných doskách rámu (4) sú upevnené závesmi podpery (3). Veľkosť podpier C treba zvoliť tak, aby po sklopení mali menší rozmer, ako je rozmer E.
  • Rozmer stolíka A a B (1) si zvolíme podľa podmienok na balkóne. Stolík je závesmi uchytený (5) na zvislých doskách rámu tak, aby sa sklápal zvisle.

Postup rozloženia stolíka
Podpery (3) vyklopíme do vodorovnej polohy kolmo k stene – tak je stolík rozložený. Stolík zložíme tak, sklopíme podpery.

Ing. Ján Šimo, Nedožery-Brezany
Foto: autor
Podľa originálu autora prekreslil: Marián Varga
Zdroj: Časopis Urob si sám

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.