Vyhodnotenie súťaže DESIGN CONTEST pre architektov a dizajnérov

Vyhodnotenie súťaže DESIGN CONTEST pre architektov a dizajnérov

Víťazkou súťaže DESIGN CONTEST, vyhlásenej švajčiarskym výrobcom Zehnder Group, určenej architektom, dizajnérom a návrhárom interiérov z Českej a Slovenskej republiky, sa stala Mgr. art. Lucia Švecová a jej návrh dizajnových článkových radiátorov Zehnder Charleston do krásneho interiéru reštaurácie. Získala vďaka tomu hlavnú cenu v hodnote7 500 €!

Vyhodnotenie súťaže s radiátormi Zehnder Charleston

Spoločnosť Zehnder Group ČR minulý rok vyhlásila súťaž určenú architektom, dizajnérom, návrhárom interiérov a študentom 4. a 5. ročníkov architektonických odborov z ČR a SR. Predmetom súťaže boli najlepšie vizualizácie alebo realizácie s nadčasovými dizajnovými radiátormi Zehnder Charleston, prihlásené v období od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018, spĺňajúce podmienky súťaže. Prihlásené súťažné práce posudzovala odborná porota, menovaná vyhlasovateľom súťaže. Do poroty zasadli: autorizovaný architekt Ing. Tomáš Štajnc (D-PLUS PROJEKTOVÁ A INŽENÝRSKÁ a. s.), zo zástupcov z oblasti TZB prijal pozvanie Ing. Josef Hodboď (Topinfo s. r. o.), odborným pohľadom na bývanie a architektúru hodnotili návrhy aj PhDr. Matej Šišolák (šéfredaktor Architekt+) a Lenka Zahradníková (šéfredaktorka HomeInCube.cz), nechýbali ani zástupcovia Zehnder Group ČR. 
 
Porota vyhodnotila 20 projektov, ktoré najlepšie splnili kritériá zadania súťaže, pričom posudzovala predovšetkým tieto: celkové architektonické a dispozičné riešenie, technicky správny návrh radiátorov Zehnder Charleston s ohľadom na zaistenie optimálneho vykurovania a rešpektovanie zásad stavebnej fyziky i na správnu špecifikáciu výrobkov. 

Kto ovládol Zehnder Charleston Design Contest?

Víťazkou súťaže o najlepšiu vizualizáciu alebo realizáciu s radiátormi Zehnder Charleston sa stala Mgr. art. Lucia Švecová z obce Lisková na Slovensku, ktorá získala hlavnú cenu vo forme produktov Zehnder v hodnote 7 500 €. Víťazka porotu zaujala do detailu premysleným príjemným interiérom reštaurácie. Ocenený bol hlavne skvele zvládnutý návrh v industriálnom štýle, použité materiály, farebné riešenie i dispozícia. So štýlom interiéru skvele korešponduje výber radiátora Zehnder Charleston. Jeho umiestnenie, vhodne zvolený rozmer a zodpovedajúci výkon zase preukazujú i technickú erudíciu autorky. Celkovo ide o moderný, harmonický, ale plne funkčný interiér.
1. miesto: interiér reštaurácie, zvislý variant radiátora Zehnder Charleston s lakom Technoline
Autor: Mgr. art. Lucia Švecová, Lisková, Slovensko
Cena: dizajnové radiátory a komfortné vetranie s rekuperáciou tepla Zehnder podľa vlastného výberu v celkovej hodnote 7 500 €
2. miesto: kúpeľňa, zvislý variant radiátora Zehnder Charleston vo farbe Black Matt
Autor: Patrícia Janoková, Ostrava, Česká republika
Cena: mobilný telefón iPhone 7  
3. miesto: detská izba, radiátor Zehnder Charleston pod oknom, farba Lichen
Autor: Silvia Bohušová, Trenčín, Slovensko
Cena: Mobilný telefón iPhone 7  
 
Prehľad 20 najlepších návrhov súťaže Design Contest Charleston 2017/18 nájdete TU.
 
 
ZDROJ: PR článok spoločnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.