Veľmi ľahká výmena kotla za nový

Veľmi ľahká výmena kotla za nový

Vymeniť starý stacionárny plynový kotol za nový kondenzačný či vybrať vykurovanie do novostavby môže byť po novom oveľa ľahšie. A to vďaka novému stacionárnemu kondenzačnému kotlu Medveď Condens značky Protherm s mimoriadne rýchlou a jednoduchou montážou.

Vhodný je aj do starších vykurovacích systémov s veľkým objemom vykurovacej vody. Jeho výmenník s veľkým prierezom rúrok je totiž veľmi odolný voči zaneseniu nečistotami. Kotol možno rýchlo a pohodlne zapojiť, pričom môžete využiť doterajšie hydraulické pripojenia a pôvodné príslušenstvo, ako sú čerpadlo či expanzná nádoba. To všetko šetrí náklady i prácu. Kotol je vyrábaný v štyroch verziách s výkonom od 18 kW do 48 kW. Dokonale spĺňa prísne predpisy ErP, teda novej smernice o energetickej účinnosti výrobkov, a zaraďuje sa do triedy energetickej účinnosti „A“. Svojou robustnosťou a funkčnými vlastnosťami pripomína liatinové kotly. Ovládanie kotla je jednoduché a intuitívne. Možno ho ovládať aj pomocou izbových regulátorov s komunikačným protokolom eBus alebo novým smartfónovým regulátorom MiGo. Ak sa v domácnosti rozhodnete riešiť okrem vykurovania aj prípravu teplej vody, Medveď Condens môžete skombinovať s externým zásobníkom pomocou prepojovacej sady kotol – zásobník.

Viac na: www.protherm.sk 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje