image 43768 25 v1
Galéria (6)

Relaxujte v sprche tak dlho, ako chcete

Stáva sa vám doma, že teplota vody v sprche klesá, máte na sebe mydlo a ponáhľate sa, aby ste to stihli? Zažili ste situáciu, že ste otočili kohútikom vo vani a tiekla iba studená voda?

Galéria

Vymeňte svoj starý kotol za nové - Kotol-Gepard-Condens-(Protherm)
Vymeňte svoj starý kotol za nové - Kotol-Lev-Heliotwin-20KKZ150
Vymeňte svoj starý kotol za nové - Kotol-Tiger-Condens-sa-hodí-do-ktorejkoľvek-miestnosti
Vymeňte svoj starý kotol za nové - Pán-Peter
Vymeňte svoj starý kotol za nové - Smart-regulátor-MiGo-pre-kotly-značky-Protherm

Vymeňte svoj starý kotol za nové vykurovacie zariadenie značky Protherm a perfektná teplota vody vás poteší okamžite a tak dlho, ako chcete. Vybrať si môžete závesný alebo stacionárny kondenzačný kotol, so zásobníkom či bez neho. Pod jednou strechou môže mať prístup k teplej vode súčasne nielen celá vaša rodina, ale i vaši priatelia. Prinášame vám tri tipy na komfort s teplou vodou:

Ako by sa zatváril pán Peter, keby nešla teplá voda? Vďaka kotlu Tiger Condens si relax s teplou vodou užíva on aj celá jeho rodina.

1. Pre veľkú rodinu a dve kúpeľne

Pán Peter žije s rodinou vo veľkom dome s dvomi kúpelňami. Trikrát do roka ho navštevuje brat zo zahraničia spolu s tromi deťmi. Pán Peter sa však nemusí obávať nedostatku teplej vody v kuchyni ani v kúpeľni. Hostia sa vždy u neho cítia výborne a komfortne. Aké je tajomstvo jeho úspechu? Je to závesný kondenzačný kotol Tiger Condens, ktorý umožňuje čerpať teplú vodu z viacerých miest naraz bez straty komfortu. Dokáže zabezpečiť vykurovanie i prípravu teplej vody nielen vo veľkej domácnosti pána Petra, ale aj v dvojdomoch či v dvoch bytových jednotkách naraz. Veľké množstvo teplej vody kotol pripravuje vďaka kombinácii dodávky vody prietokovým spôsobom a zo vstavaného zásobníka. Opätovne nahriať zásobník dokáže v rekordne krátkom čase vďaka patentovanej technológii ISODYN2.

Dcéra a syn pani Jany majú dostatok teplej vody v kúpeľni i v kuchyni – s kondenzačným kotlom Lev Heliotwin.

2. Praktické riešenie s využitím slnka

Pani Jana žije v dome s dvomi dospievajúcimi deťmi. Ich starý kotol dosluhoval a jej dcéra, ktorá hráva basketbal, sa často sťažovala na nedostatok teplej vody na sprchovanie. Pani Jane sa pozdávali dve možnosti: Stacionárny kondenzačný kotol Lev 25 KKZ90 alebo kotol Lev Heliotwin 20 KKZ150. Oba znižujú náklady domácností na energiu vďaka úspore plynu, nízkej spotrebe elektrickej energie a zároveň sú ekologicky šetrné. Vďaka technológii vrstveného ukladania teplej vody v zásobníku ponúkajú obidva (okrem vykurovania) aj komfort okamžitej dodávky teplej vody (vďaka vstavaným zásobníkom s objemom 90 l alebo 150 l). Pani Jana sa napokon rozhodla pre kotol Lev Heliotwin 20 KKZ150 so solárnym kolektorom typu drain-back. Zavážilo najmä to, že vďaka takejto solárnej zostave môžu v domácnosti ušetriť ročne 50 až 75 % nákladov na prípravu teplej vody.

Pani Katka si vykurovanie a ohrev vody s kotlom Gepard Condens nastavuje cez smartfón – so smart regulátorom MiGo.

3. Ľahká výmena kotla za nový

Pani Katka odkladala výmenu starého kotla za nový kvôli nedostatku financií. Pred pár rokmi si totiž s priateľom kúpili byt a na renováciu vykurovania im už nezostali žiadne úspory. Výmenu kotla sa napriek tomu rozhodli zrealizovať rýchlo a ľahko prostredníctvom financovania formou splátok. Všetky potrebné informácie našli na webovej stránke www.protherm.sk, pod heslom „Financovanie kotlov Protherm“. Zistili, že všetky kondenzačné kotly Protherm sú dostupné aj na splátky za výhodných podmienok, Protherm totiž garantuje aktuálne cenníkové ceny kotlov bez navýšenia. Išlo o investíciu do 1 700 eur a tak pani Katka nepotrebovala dokladovanie o príjme a ani ručiteľa. Do desiatich splátok zahrnula kotol, regulátor, inštaláciu aj uvedenie kotla do prevádzky. Išlo o kotol Gepard Condens, ktorý prináša vysokú triedu energetickej účinnosti „A“ pre kúrenie i prípravu teplej vody. Pani Katka si vybrala verziu kotla s prietokovým ohrevom vody. O rok neskôr si s priateľom porovnali mesačné účty a boli prekvapení. Znížili sa im celkové náklady na vykurovanie domácnosti, vymenili totiž kotol starý 20 rokov – za nový kondenzačný – a dochádzalo k úspore až 30 % plynu. Úspory v domácnosti dosiahli aj vďaka tomu, že si ku kotlu vybrali inteligentný smart regulátor MiGo, ktorý prehľadne graficky vyhodnocuje spotrebu energie v domácnosti. Vykurovanie a ohrev vody si odvtedy nastavujú aj na diaľku cez internet – prostredníctvom Wi-Fi pripojenia a aplikácie v smartfóne či tablete. Takto majú náklady, ale aj úspory 100 % pod kontrolou.

www.protherm.sk

Zdroj: PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje