Podcast Záhrada

V novom podcaste Záhrada sa dozviete všetko potrebné o trávniku, zeleninovej záhrade a jesenných výsevoch

Septembrová epizóda podcastu Záhrada sa venuje prácam v zeleninovej záhrade, jesenným výsevom a zelenému hnojeniu. Hlavnou témou je však trávnik, ktorý po suchom lete v nejednom prípade vyžaduje buď rekonštrukciu alebo založenie nanovo. Čo tak ho pri tejto príležitosti nahradiť v časti záhrady kvetinovou lúkou?

Spolu so šéfredaktorkou časopisu Záhrada – Urob si sám, s Monikou Felixovou, sa v najnovšej epizóde rozprávame o viacerých záhradkárskych témach. Po suchom lete, ktoré máme za sebou, nás potešili zrážky – nielen nás záhradkárov, ale aj hubárov. Čo nás čaká v zeleninovej záhrade v septembri, čo robiť, keď sa blížia prízemné mrazy, to všetko sú témy, ktorým sa venujeme v šiestom vydaní podcastu.

Veľkou témou je aj vysievanie trávnika a kvetinovej lúky v záhrade. Čo je vlastne kvetinová lúka, čo zvážiť pred jej založením a ako vybrať osivo nájdete okrem vypočutia si podcastu aj v tomto článku. Na stránke nájdete aj celý fotopostup výsevu.

Prajeme príjemné počúvanie!

Zmeškali ste predchádzajúce epizódy? Nalaďte si ich pokojne aj teraz na YouTube alebo na streamovacej službe.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.