image 26014 25 v1
Galéria (6)

Terra Optima – keramická škridla z Porýnia

Univerzálna reformná škridla Terra Optima od nemeckého výrobcu Creaton v sebe spája nemeckú tradíciu a kvalitu so súčasnými požiadavkami na moderný vzhľad krytiny. Predstavuje elegantné a optimálne riešenie pokrytia šikmých striech všetkých tvarov a typov.

Galéria

Keramická škridla - PRO_FOT_OPT_EZ_202-NUA-weinrot
Keramická škridla - PRO_FOT_OPT_EZ_208-NUA-braun
Keramická škridla - PRO_FOT_OPT_EZ_213-NUA-dubraun
Keramická škridla - PRO_FOT_OPT_EZ_507-FIN-weinrot
Keramická škridla - REF_FOT_OPT_0938d-418-NUA-schief

Posuvná keramická škridla Terra Optima umožňuje dostatočný posuv v hlavovej drážke, a to až 51 mm. Vďaka tomu je možné prispôsobiť latovanie požadovanej dĺžke krokvy. To ju predurčuje na použitie pri rekonštrukciách, ale i novostavbách. Možno ju použiť na jednoduché i členité strechy. Kladenie je možné už od sklonu 15° pri vodotesnom podstreší. Vďaka optimálnemu formátu vyniká spotrebou škridly od 11,9 ks/m². To sa priaznivo prejaví na celkových nákladoch na zhotovenie strechy. 

Prírodný materiál pre vysokú odolnosť

Krytina má 100 % odolnosť proti UV žiareniu a povrchová úprava engoba či glazúra sa vyznačuje stálou farebnosťou počas celej životnosti krytiny. Pri výrobe krytiny vnútorné predpisy Creaton vysoko prekračujú štandardné požiadavky európskej normy EN 1304, kladené na keramickú krytinu. Vďaka tomu poskytuje výrobca na funkčné vlastnosti záruku až 50 rokov.

Spája prirodzenosť a eleganciu

Jemné priehlbiny nechávajú vyniknúť štruktúre strechy s upokojujúcim efektom. Výrobca ju ponúka až v desiatich farebných odtieňoch. Všetky engoby a glazúry dosahujú najvyššiu kvalitu a vytvárajú dokonalý povrch odolný proti poškriabaniu či poškodeniu.

www.ebmco.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.