Tepelné čerpadlá: Moderná alternatíva pre prípravu teplej vody

Tepelné čerpadlá: Moderná alternatíva pre prípravu teplej vody

Spoločnosť Tatramat produkuje okrem prvotriednych ohrievačov vody aj tepelné čerpadlá. Tie sa stávajú čoraz obľúbenejšie a ľudia si ich zaobstarávajú namiesto bojlerov vďaka ich skvelým vlastnostiam a jednoduchému princípu. Čím sú také výnimočné?

Úsporné, jednoduché a bezpečné

O konkrétnych výhodách a prednostiach tepelného čerpadla pre prípravu teplej vody v domácnosti sme už písali v jednom z minulých článkov. Tepelné čerpadlá od spoločnosti Tatramat spĺňajú všetky bezpečnostné nároky a disponujú špeciálnymi ochrannými prvkami. Ich inštalácia a používanie je úplne jednoduché a pri svojom chode spotrebujú len minimálny objem elektrickej energie.

Princíp

Existuje viac typov tepelných čerpadiel. Vzduch/voda, voda/voda, zem/voda. Tepelné čerpadlá od spoločnosti Tatramat využívajú na ohrev vody princíp vzduch/voda. Čerpadlo získava energiu z okolitého vzduchu. Vodu tak dokáže zohriať až do teploty 65 °C. Tepelné čerpadlo znásobuje dodanú energiu vyše trojnásobne a využíva ju na ohrev vody.

Ekológovia a ekonómovia bez solárnych panelov?

Tepelné čerpadlá predstavujú veľkých konkurentov pre ohrev vody pomocou slnečných kolektorov. Nemožnosť ich inštalácie na strechu, nedostatok slnečného žiarenia na strechu zapríčinený zlou geografickou polohou a obavy z ich funkčnosti odrádzajú mnoho ľudí od tejto voľby. Ak sa však rozhodnete zakúpiť si tepelné čerpadlo, nič vám už nestojí v ceste a nemusíte mať žiadne pochybnosti.

…alebo to spojte!

Pre špecifickú skupinu klientov má Tatramat vo svojej ponuke produkt, ktorý tieto dva princípy spája. Tepelné čerpadlo TEC 300 TM SOL dokáže ohrievať vodu aj pomocou prídavného solárneho zariadenia. Tak môžete naraz využívať princíp tepelného čerpadla spolu so slnečnou energiou. Dá sa však jednoducho napojiť aj na plynový kotol alebo krbovú vložku. Výber je na vás.

www.tatramat.sk

Tatramat – ohrievače vody, s.r.o. 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje