Tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody TEC TM

tepelne cerpadlo na pripravu teplej vody tec tm

Spoločnosť Tatramat – ohrievače vody, s.r.o. ako tradičný slovenský výrobca a líder v oblasti ohrevu vody je známy vysokou kvalitou svojich výrobkov a udávaním najmodernejších trendov v tejto oblasti. Po úspešnom uvedení inteligentného ohrievača vody EO EL spoločnosť aktuálne predstavila  jedno z najúspornejších a najefektívnejších zariadení pre ohrev vody: tepelné čerpadlo TEC TM.

Tepelné čerpadlá na ohrev vody TEC TM sú jedinečné svojou kvalitou, dizajnom a prevádzkovými vlastnosťami. Disponujú vysokou efektívnosťou a nadštandardnými výkonovými číslami tepelných čerpadiel.

Tepelné čerpadlá TEC TM dokážu ohriať vodu pomocou tepelného čerpadla až na 65°C bez použitia prídavného ohrievacieho telesa a spĺňajú náročné kritéria normy EN 16147 pre zaradenie do odberového profilu XL. To znamená, že poskytujú vďaka špeciálnemu konceptu vrstvenia vody v zásobníku nadštandardné odoberateľné množstvo teplej vody. 

Vďaka hrubej tepelnej izolácii (70 mm) a najmodernejšej technológii použitej pri výrobe sa tieto zariadenia vyznačujú minimálnou spotrebou energie za 24 hodín v pohotovostnom režime.
Zariadenie je od výroby pripravené pre pripojenie na externý signál. Napríklad HDO stykač nízkej tarify alebo fotovoltický systém. Pre takéto použitie je možné nastaviť separátnu želanú teplotu vody v zásobníku.
Vedľajším efektom prevádzky zariadenia je pohlcovanie vlhkosti v mieste inštalácie.
Okrem nadštandardných vlastností, disponuje TEC TM nielen prívlastkom vyrobené, ale i vyvinuté na Slovensku.
Tepelné čerpadlo dosiahlo 2. miesto v kategórii Produkt a služby v rámci Národnej podnikateľskej ceny za životné prostredie v SR a na veľtrhu Aqua-therm 2014 získalo Čestné uznanie SSTP za výrobok roka 2014.
Text: Tatramat – ohrievače vody, s.r.o.

Komentáre

  1. Ten článok je o HOVNE. Obyčajné marketingové žvásty.

    1. Presne ste to nazval.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.