Svetoví odborníci ekologickej architektúry navštívia Bratislavu

image 34237 25 v1

Priekopník ekologickej architektúry Gernot Minke z Nemecka a renomovaný švajčiarsky architekt Werner Schmidt prídu 18. júna do Bratislavy. Predstavia najnovšie trendy v bioarchitektúre i vlastnú ekologickú architektonickú tvorbu, pri ktorej využívajú prírodné materiály a netradičné stavebné techniky. 

Domy zo slamy, hlinené staviteľstvo, zelené strechy – zdraviu prospešné stavanie v súlade s prírodou, je téma, ktorá zaujíma nielen odbornú verejnosť, ale i laikov vyznávajúcich zdravý životný štýl.

„Profesionálni projektanti nájdu na prednáškach inšpiráciu pre budúcu tvorbu a laikov určite zaujmú možnosti využitia lokálnych prírodných materiálov pre svojpomocnú  výstavbu“ hovorí Mrg. art. Bjørn Kierulf, odborník na energeticky pasívne domy.

Gernot Minke a Werner Schmidt priblížia svoj pohľad na zdravé a udržateľné bývanie aj pre obyvateľov mesta. Predstavia vlastnú tvorbu, ktorá je výnimočná experimentovaním a využívaním prírodných materiálov ako sú hlina a slama. 

Jedinečné prednášky dvoch svetových velikánov súčasnej bioarchitektúry pripravilo občianske združenie ArTUR – Architektúra pre trvalo udržateľný rozvoj v rámci svojich vzdelávacích aktivít v oblasti udržateľnej architektúry. Taktiež bude priestor na diskusiu.

Hlavnými partnermi projektu sú Goetheho inštitút a Švajčiarske veľvyslanectvo.

Prednášky (v angličtine) sa uskutočnia v sobotu 18. júna 2016 o 17:00 hod. v Starej tržnici na námestí SNP v Bratislave. 

Predpredaj vstupeniek: www.ticketportal.sk

Viac informácií o podujatí nájdete na webovej stránke združenia ArTUR (www.ozartur.sk)

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.