S vykonávacou príručkou HELUZ postaví dom aj laik

peres

Od založenia prvého radu tehál až po uloženie keramických stropov prevedie stavbou laikov aj skúsenejších stavebníkov nová vykonávacia príručka vydaná spoločnosťou HELUZ.

Či už staviate svojpomocne, alebo si chcete postrážiť kvalitu práce remeselníkov, vykonávacia príručka od spoločnosti HELUZ vám na každom kroku poradí do najmenšieho detailu. A to vrátane podrobnej a názornej obrazovej dokumentácie, ktorá vám vysvetlí aj stavbársky slang, ako je päta či koruna muriva, preväzba tehál alebo maltové lôžko.

Vykonávacia príručka je zdarma na stiahnutie na www.heluz.sk/sk/na-stiahnutie alebo vám ju spoločnosť HELUZ rada zašle.

Hovorí sa, že bieda všetkému naučí, a toto porekadlo je aktuálne aj dnes, stavebníctvo nevynímajúc. Úroveň remeselných prác nás donútila zorientovať sa aj v stavebnom odbore, aby sme si boli schopní stavbu sami postrážiť. Potrebné informácie obvykle hľadáme na internete alebo môžeme siahnuť po ucelenom manuáli, ktorý nás za ruku prevedie jednotlivými krokmi stavby – od privezenia materiálu na stavenisko a sledovania klimatických podmienok pri jeho skladovaní, cez stavbu a kotvenie nosných stien aj priečok či murovanie akustického muriva, až po uloženie prekladov a stropov a zhotovenie omietok. Výhodou vykonávacej príručky od výrobcu tehál, spoločnosti HELUZ je nielen podrobný a názorný opis postupov vrátane fotografií či obrázkov, ale napríklad aj bodový kontrolný dvojlist, v ktorom si „odčiarknete“ jednotlivé kroky pri murovaní, ukladaní prekladov či stropov a pri stavbe komína, aby ste v tom množstve činností na niečo nezabudli. Vykonávacia príručka od spoločnosti HELUZ je určená pre investorov – laikov, ktorí si najali stavebnú firmu, ale pomôže aj skúsenejším, ktorí sa rozhodli dom postaviť svojpomocne.

„Je to už druhé vydanie vykonávacej príručky HELUZ, táto verzia je podrobnejšia a taktiež špecializovanejšia na murovanie už zateplenými tehlovými blokmi Family 2in1 pre nízkoenergetické a pasívne domy. Investora sprevádza celou stavbou podľa technologických noriem a upozorňuje ho na najproblematickejšie miesta, aby si ich dokázal skontrolovať,“ charakterizoval publikáciu Ing. Pavel Heinrich, produktový manažér.

Viac na www.heluz.sk