Publikácia Všetko o bývaní: Ako postaviť dom do 70 000 € v predaji

publikacia vsetko o byvani ako postavit dom do 70 000 v predaji

Najnovšie vydanie publikácie Všetko o bývaní: Ako postaviť dom do 70 000 € tematicky nadväzuje na prechádzajúce publikácie z edície Všetko o bývaní a prináša desiatky inšpiratívnych informácií, rád a odporúčaní, ktoré vám pomôžu vyťažiť pri stavbe vášho rodinného domu z každého štvorcového metra maximum, a to aj napriek obmedzenému rozpočtu. Nové vydanie publikácie Všetko o bývaní: Ako postaviť dom do 70 000 € nájdete v predaji od 13. júna 2013.

Mnohí z nás chcú bývať vo vlastnom rodinnom dome, no nie každý si môže dovoliť investovať do výstavby rodinného domu veľké peniaze. Na 128 stranách sme pre vás pripravili takmer 30 zaujímavých tém a cenových prehľadov, vďaka ktorým si vyberiete presne také materiály a produkty, ktoré budú vyhovovať vám aj vašej peňaženke a vaša cesta za vlastným a cenovo dostupným bývaním bude jednoduchšia a menej tŕnistá.  

V najnovšom vydaní  publikácie Všetko o bývaní: Ako postaviť dom do 70 000 € nájdete:

Čo treba vedieť pred stavbou

Aby stavba vášho domu nepredstavovala len sled rýchlych a v tom horšom prípade nesprávnych rozhodnutí a aby ste predišli množstvu stresu a zbytočných nákladov, je nutné zamyslieť sa, čo vlastne od svojho domu očakávate a aké sú vaše predstavy. Máte už vyjasnenú dispozíciu? Padlo už rozhodnutie, či zvolíte projekt na mieru alebo katalógový?

Ako na stavebné povolenie

Stavebnému povoleniu sa pred stavbou domu nevyhnete. Vybaviť ho vôbec nie je jednoduchá záležitosť. Dobre sa naň pripravte a vyzbrojte sa trpezlivosťou. V našom sumári sa dozviete, z akých častí pozostáva, kedy potrebujete na stavbu domu povolenie od suseda aj to, koľko trvá jeho vydanie a ako dlho vôbec platí.

Základom sú základy

Zakladanie predstavuje tú časť stavby, ktorú rozhodne netreba podceniť. Chyby sa totiž môžu prejaviť až po dlhých rokoch. Zvýšenú pozornosť určite venujte podložiu a na príslušnom stavebnom úrade si vyžiadajte inžinierskogeologické mapy. Chybu určite nespravíte, ak sa na informácie o vašom pozemku či lokalite ako takej opýtate aj svojich budúcich susedov. 

8 pracovných postupov

Ak patríte k tým zručnejším, veľa vecí zvládnete s troškou skúseností pri stavbe domu aj sami. Pripravili sme pre vás praktické pracovné postupy, vďaka ktorým sa môžete svojpomocne pustiť do zakladania, stavby komína, murovania obvodových stien aj priečok,  omietania a natierania fasády, ako aj montáže parkiet či kladenia dlažby.

Viete, čím kúriť?

Otázka výberu zdroja tepla určite nie je jednoduchá. Popri zabezpečení príjemnej vnútornej klímy je potrebné myslieť aj na bezpečnosť vykurovacieho zariadenia a v neposlednom rade aj na vstupné a prevádzkové náklady. Pripravili sme pre vás prehľad 15 vykurovacích zariadení, z ktorých si určite vyberiete. Tak teda plyn, drevo alebo elektrina?

Lacnejší ako garsónka

Ak sa hovorí o štartovacom bývaní, väčšinou máme na mysli malé byty. Freedomček moravského architekta Marka Jana Štěpána však aj so zariadením stojí menej než garsónka v meste. Domček sa kompletne vyrobí v dielni a na pozemok vám ho privezú hotový aj so zariadením, vďaka čomu sa odbremeníte od všetkých starostí.

Ukážka z knihy:

Knihu dostanete kúpiť na ww.jagastore.sk

–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.