Pozrime sa do histórie značky spotrebičov Mora

Pozrime sa do histórie značky spotrebičov Mora

V tomto roku uplynie 100 rokov od vzniku samostatného Československa. 28. októbra 1918 sa začala písať nová kapitola našich dejín. Značka MORA patrí k najstarším pôvodným československým značkám a je tu už takmer 200 rokov. Vďaka dlhoročnej tradícii MORA svojich zákazníkov dobre pozná, komunikuje s nimi a dokáže výrobky prispôsobiť ich požiadavkám a životnému štýlu. Výsledkom je moderný a funkčný dizajn, logické a intuitívne ovládanie, spoľahlivosť, odolnosť a dlhá životnosť.

Značka MORA sa zrodila v roku 1825 a zlatú éru odštartovala následná výroba kachlí Meteor. Tovar pre domácnosť začala MORA vyrábať pár rokov potom. Hlavné boli klasické ručné mlynčeky na mäso nazývané mäsorezky, ale aj odšťavovače a mlynčeky na strúhanku a mak. Prvý plynový sporák pochádza z roku 1919 a plynové spotrebiče sú tým sortimentom, ktorý značku MORA najviac preslávil. V 40. rokoch prichádza ďalší pomocník pre modernú gazdinú, a to bezkompresorová absorpčná chladnička. Práčka, ako ju poznáme dnes, nebola v päťdesiatych rokoch samozrejmosťou, zavádza sa výroba plynových automatických práčok Moretta, ktoré boli určené do spoločných práčovní v činžových domoch. Bola plne automatická s elektrickým pohonom a plynovým ohrevom vody. V jednom pracom cykle vyprala 3 až 5 kg suchej bielizne za 75 minút. V 70. rokoch sa prvýkrát začala výroba kombinovaných sporákov, ktoré si veľmi rýchlo získali značnú obľubu, a to predovšetkým vďaka svojej jednoduchej konštrukcii a ľahkému ovládaniu.

Dnes MORA ponúka všetko od vstavaných spotrebičov, sklokeramických dosiek, rúr cez chladničky, mikrovlnné rúry, umývačky až po odsávače pár či sporáky. Nechýba ani celý rad malých domácich spotrebičov.

K neopakovateľnému 100. výročiu si pre vás značka MORA pripravila darčeky, ktoré stoja za to. Nielenže počas októbra a novembra budete môcť na www.mora.sk vyhrať každých 14 dní malé domáce spotrebiče, ale navyše, pokiaľ si kuchyňu vybavíte varnou doskou, rúrou a umývačkou z portfólia produktov MORA, získate vstavanú mikrovlnnú rúru VMT 312 X v hodnote 179 € zadarmo

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.