Pozrime sa do histórie značky spotrebičov Mora
Galéria (7)

Pozrime sa do histórie značky spotrebičov Mora

V tomto roku uplynie 100 rokov od vzniku samostatného Československa. 28. októbra 1918 sa začala písať nová kapitola našich dejín. Značka MORA patrí k najstarším pôvodným československým značkám a je tu už takmer 200 rokov. Vďaka dlhoročnej tradícii MORA svojich zákazníkov dobre pozná, komunikuje s nimi a dokáže výrobky prispôsobiť ich požiadavkám a životnému štýlu. Výsledkom je moderný a funkčný dizajn, logické a intuitívne ovládanie, spoľahlivosť, odolnosť a dlhá životnosť.

Galéria

Spotrebiče mora - IMG_6369
Spotrebiče mora - IMG_6374
Spotrebiče mora - IMG_6377
Spotrebiče mora - IMG_6378
Spotrebiče mora - IMG_6381
Spotrebiče mora - IMG_6384

Značka MORA sa zrodila v roku 1825 a zlatú éru odštartovala následná výroba kachlí Meteor. Tovar pre domácnosť začala MORA vyrábať pár rokov potom. Hlavné boli klasické ručné mlynčeky na mäso nazývané mäsorezky, ale aj odšťavovače a mlynčeky na strúhanku a mak. Prvý plynový sporák pochádza z roku 1919 a plynové spotrebiče sú tým sortimentom, ktorý značku MORA najviac preslávil. V 40. rokoch prichádza ďalší pomocník pre modernú gazdinú, a to bezkompresorová absorpčná chladnička. Práčka, ako ju poznáme dnes, nebola v päťdesiatych rokoch samozrejmosťou, zavádza sa výroba plynových automatických práčok Moretta, ktoré boli určené do spoločných práčovní v činžových domoch. Bola plne automatická s elektrickým pohonom a plynovým ohrevom vody. V jednom pracom cykle vyprala 3 až 5 kg suchej bielizne za 75 minút. V 70. rokoch sa prvýkrát začala výroba kombinovaných sporákov, ktoré si veľmi rýchlo získali značnú obľubu, a to predovšetkým vďaka svojej jednoduchej konštrukcii a ľahkému ovládaniu.

Dnes MORA ponúka všetko od vstavaných spotrebičov, sklokeramických dosiek, rúr cez chladničky, mikrovlnné rúry, umývačky až po odsávače pár či sporáky. Nechýba ani celý rad malých domácich spotrebičov.

K neopakovateľnému 100. výročiu si pre vás značka MORA pripravila darčeky, ktoré stoja za to. Nielenže počas októbra a novembra budete môcť na www.mora.sk vyhrať každých 14 dní malé domáce spotrebiče, ale navyše, pokiaľ si kuchyňu vybavíte varnou doskou, rúrou a umývačkou z portfólia produktov MORA, získate vstavanú mikrovlnnú rúru VMT 312 X v hodnote 179 € zadarmo

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.