S vinylom rekonštruujete bez búrania

S vinylom rekonštruujete bez búrania

Rekonštrukciu zvládnete aj bez búrania, stavebného odpadu a hluku. S riešením Mapei môžete položiť vinyl priamo na existujúci podklad. Ušetrite si búranie, upratovanie, čas a peniaze.

Vinyl sa vďaka širokému výberu motívov skvele hodí takmer kamkoľvek. Luxusné vinylové dielce (luxury vinyl tiles – LVT) sú vyrobené z PVC. Nedodávajú sa však v roliach, sú vopred vyrezané do dielov. Tie sa jednoducho inštalujú, napríklad aj priamo na už existujúci keramický obklad.

Rekonštrukcia za pár minút

LVT spoľahlivo nahradia nielen dlažbu, plnohodnotne zastúpia aj keramické obklady. Pri ich inštalácii ušetríte čas, peniaze a zostane vám menej odpadu. Sú vodoodolné. Použiť ich možno dokonca aj v sprchovom kúte, avšak len za predpokladu, že súčasný podklad kúpeľne je funkčný. Bez hydroizolácie by sa do stien dostala voda, ktorá by poškodila obkladové vrstvy.

Vydrží dlhé roky

Väčšina LVT dielcov je v porovnaní s bežne používaným PVC tvrdšia a teda odolnejšia. Ak pre vás odolnosť podlahy hrá dôležitú úlohu, vyberajte podľa triedy záťaže LVT dielcov. Predpokladom pre dlhú životnosť vinylových podláh a obkladov je použitie kvalitnej chémie a správna starostlivosť, ktorá je však v porovnaní s drevenou podlahou omnoho jednoduchšia.

Poraďte sa s odborníkmi

Pri inštalácii LVT sa nezaobídete bez týchto produktov Mapei: vyrovnávacej stierky Planiprep 4 LVT, lepidla Ultrabond Eco MS 4 LVT a Ultrabond Eco MS 4 LVT Wall, škárovacej malty Kerapoxy 4 LVT, ktorá ochráni škáry v obklade pred vodou a vznikom plesní. Dôležitý je aj finálny protišmykový náter Mapecoat 4 LVT, ktorý má matný alebo polomatný vzhľad a ochráni vinylové dielce pred opotrebením, chemikáliami a prípadným zažltnutím.

O systéme na inštaláciu LVT vo vlhkom prostredí sa poraďte s odborníkmi Mapei telefonicky +421 917 403 600 alebo mailom na t.jariabka@mapei.sk.

www.mapei.sk