Novinky pre záhradu ponúkne v Trenčíne tradičný veľtrh Záhradkár

Novinky pre záhradu ponúkne v Trenčíne tradičný veľtrh Záhradkár

Začiatok apríla patrí na výstavisku Expo Center v Trenčíne mimoriadne obľúbenému veľtrhu Záhradkár, ktorý v dňoch 5. až 9. apríla ponúkne návštevníkom predovšetkým jarné inšpirácie pre záhradu. Spoločne s veľtrhom Záhradkár sa prvýkrát až do nedele budú konať aj výstavy Včelár, Poľovníctvo a Zdravý životný štýl.

Aké novinky by nemali chýbať vo vašej záhrade v roku 2017 sa dozviete na 23. ročníku veľtrhu Záhradkár. Vystavovatelia vo svojich expozíciách ponúknu široký sortiment záhradkárskych potrieb a pomôcok, ale aj úžitkové a okrasné rastliny, osivá, postrekové látky, minerálne hnojivá, skleníky a malú poľnohospodársku techniku. Záštitu nad týmto podujatím opätovne prevzalo ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Počas piatich dní je pre návštevníkov pripravený zaujímavý sprievodný program. Nielen pre odborníkov, ale aj pre laickú verejnosť sú určené prednášky – „Novinky v ovocinárskej praxi“ (Ing. Marián Komžík), „Rekonštrukcia ovocných záhrad“ (Ing. Jozef Čerňanský), „Klimatické zmeny a ich vplyvy na Slovensku“ (meteorologička Mgr. Miriam Jarošová), „Pestovanie rezistentných odrôd ovocných drevín“ a „Ochrana rastlín proti chorobám a škodcom“ od Ing. Evy Šidovej, PhD., ktorá zároveň povedie poradňu v oblasti ovocinárstva, kvetinárstva, zeleninárstva a sadovníctva. Aj tento rok príde na veľtrh Záhradkár prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc. a bude viesť s návštevníkmi ovocinárske dialógy. Na otázky právnej poradne budú počas veľtrhu odpovedať pán Juraj Korček a JUDr. Vladimír Zajac. Nebude chýbať ani poradenská služba pána Júliusa Adamoveho o pestovaní a výžive ovocných drevín. Ukážky rezu ovocných stromov predvedie priamo v areáli trenčianskeho výstaviska predseda Slovenského zväzu záhradkárov Ing. Eduard Jakubek. Pre návštevníkov bude atraktívna aj Celoslovenská súťaž v jarnom aranžovaní, ktorá sa bude konať v prvý deň. Veľtrh Záhradkár je určený pre všetky vekové kategórie. O tom, že aj naša mládež má naďalej blízko k prírode sa budú návštevníci trenčianskeho výstaviska môcť presvedčiť vďaka výtvarnej súťaži študentov na tému PRÍRODA OKOLO NÁS.

Spoločne so záhradkárskym veľtrhom sa už dvadsiaty prvýkrát koná výstava VČELÁR, ktorá prinesie prehľad v sortimente včelárskych potrieb a včelích produktov. Vďaka úzkej spolupráci organizátorov so Slovenským zväzom včelárov budú mať návštevníci možnosť počas výstavy ochutnať med a medovinu, ako aj získať nové poznatky prostredníctvom odborných prednášok.

Pre milovníkov poľovníctva v rovnakom termíne organizátori pripravili desiaty ročník výstavy POĽOVNÍCTVO, ktorá ponúkne široký sortiment poľovníckych potrieb – zbrane, nože, poľovnícke oblečenie, obuv a doplnky, ale aj odbornú literatúru.

Prezentáciu výrobkov zdravej výživy, prírodných liečiv, prírodnej kozmetiky a bio produktov nájdu návštevníci na osemnástom ročníku výstavy ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL.

Úžasnú jarnú atmosféru týchto výstavných podujatí umocní živá hudba.

Bližšie informácie nájdete na www.expocenter.sk.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.