februarove cislo hobby magazinu urob si sam v predaji

Februárové číslo hobby magazínu Urob si sám v predaji

Milí čitatelia, február je najkratším mesiacom roka a zároveň posledným mesiacom, ktorý ešte na plný úväzok slúži zime. Mnohí z nás už teraz naplno uvažujú o prvých jarných dňoch a prácach okolo domu, bytu alebo záhrady. Keďže netvoríme výnimku z pravidla, máme v tomto čísle pre vás celý rad zaujímavých článkov, rád a nápadov, ktoré budú – pevne veríme – viac ako len februárovou inšpiráciou.

Stavba vlastného domu vždy bola, je a ostane náročným podujatím. Už len prvé kroky pri napĺňaní tohto závažného životného rozhodnutia mnohých spoľahlivo odradia. Pozemok, peniaze, projekt, plány… Nič pre menej praktické a nerozhodné nátury. Zabezpečenie dostatočného objemu financií, správny výber pozemku a následná projektová dokumentácia – to sú len hrubé obrysy prvej časti série, v ktorej sa chceme venovať stavbe rodinného domu.  Tí, čo sa však už pre stavbu rozhodli, veľmi dobre vedia, že bez stavebného dozoru alebo stavbyvedúceho sa do nej púšťať nevypláca. Radi sa s vami podelíme o rady a postrehy venované práve tejto téme. Poďme teraz od veľkých plánov a veľkých problémov k tým – naoko – menším. Rekonštrukcia kúpeľne niekedy nemá alternatívu, inokedy ide o krok spojený s vyššími nárokmi na kvalitu a so zmenou životného štýlu.  

Každý z nás podstatnú časť života prežije medzi štyrmi stenami, a tak sa určite – z času na čas – pristihneme pri úvahách, že tým stenám niečo chýba. Okrem bežného nanesenia bielej a diskrétneho valčeka s jeleňmi jestvuje totiž celá škála materiálov a techník, ktoré zmenia steny nášho bytu alebo domu na nepoznanie.  No a akéže by to bolo bývanie, keby sme nepoodhalili tajomstvo svetla, vzduchu, a najmä kvalitných okien. Spolu sa budeme venovať tým, ktoré si získavajú čoraz vyšší „rating“, teda strešným oknám.  À propos, aby sme pri pohľade z okna na to celkom nezabudli: vo februárovom čísle nájdete aj materiál o ručných hoblíkoch a v rubrike Okrasná záhrada článok s názvom Fenologický kalendár.  Želáme vám všetko dobré a mnoho dobrých nápadov, ktoré si – celkom isto – zrealizujete úplne sami.

                                                                                  Milan Cvečko

Foto na titulnej strane: thinkstock.com

Nezabudnite! Súťaž pre Vás. Si šikovný? Tak sa ukáž!
SÚŤAŽ O NAJKRAJŠÍ DOM

Nahliadni do obsahu:

 

Z obsahu
AKO NA TO
■ Dekoratívna úprava stien » Zmeňme spolu povrch a vzhľad stien interiéru. Možností je dosť, stačí si len vybrať.

RADY
■ Stavbyvedúci a stavebný dozor » Každá stavba má niekoho, kto ju odborne riadi. Poznáme úlohy stavbyvedúceho a stavebného dozoru?

ZÁHRADA

■ Záhradný kalendár
■ Pestujeme arašidy
■ Rýchlenie čakankových pukov
■ Základy rozmnožovania
■ Fenologický kalendár
■ Návšteva v záhrade

TÉMA
STAVIAME RODINNÝ DOM

■ 1.Financovanie, pozemok, projekt a stavebné povolenie » Stavba vlastného domu znamená v prvom rade mať peniaze. Ak ich máme, treba mať aj pozemok, projekt a stavebné povolenie.
■ 2.Výber, kúpa a prevod pozemku » Vedieť si správne vybrať, dobre kúpiť a poznať spôsob prevodu pozemku, to sú veci, ktoré pri stavbe domu každý ocení.
■ 3.Projektová dokumentácia » Stavať dom podľa originálneho projektu architekta alebo si nájsť vysnívané bývanie v atraktívnom katalógu?

REKONŠTRUKCIE A OPRAVY
■ Rekonštrukcia kúpeľne » Kúpeľňa zásadným spôsobom dotvára a určuje kvalitu bývania. Občas však potrebuje rekonštrukciu.

MATERIÁLY A VÝROBKY
■ Strešné okná » Strešné okná menia nielen bezprostredný vzhľad strechy, ale hlavne charakter a štýl bývania.

NÁRADIE A STROJE

■ Hoblíky ako hobby » Vziať do ruky klasický ručný hoblík a postupne meniť povrch dreva je pre domáceho majstra príjemný pocit.

NÁVODY A TIPY

■ Rezačka rúrok
■ Uvoľňovač brány
■ Ako urobiť vtáčiu búdku

Viac sa dočítate v časopise Urob si sám február 2012

–>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje