Najnovšie vydanie časopisu Záhrada č. 4/2018 v predaji

image 48727 25 v1

Milí priatelia, jar je v plnom prúde a mnohí si už pochutnávame na úrode vlastnej skorej zeleniny. Čoskoro začne i uhorková sezóna a vy istotne oceníte návod, ako dopestovať zdravé uhorky. Ak máte čo i len zopár koreňov viniča, poteší vás správa, že ho možno pestovať bez chémie.

Dobré rady do ovocného sadu však týmto zďaleka nekončia. Dozviete sa, ako predísť glejotoku a mŕtvici stromov, spoločne vyskúšame menej známe broskyne a ak máte naozaj veľkú záhradu, náš aktuálny výber veľkých ovocných druhov je určený práve vám.

No myslíme aj na tých z vás, ktorí majú malú záhradu, či dokonca iba balkón. Aj na ňom totiž dokážete dopestovať chutnú úrodu, napríklad podľa nášho návodu. A aby bol váš balkón či terasa ozdobou vášho bývania, máme pre vás inšpirácie na pestré letničkové výsadby.

V aktuálnom čísle sa však dozviete aj to, ako správne pestovať hortenzie, a uvidíte, ako dokonale krásna môže byť kvetinová záhrada s pergolou.

No a na záver to najlepšie – aby ste záhradníčili s minimom chémie, máme pre vás dva skvelé pracovné postupy. Podľa nich si postavíte štýlové vyvýšené záhony, kde bude ochrana plodín a ich pestovanie oveľa ľahšie aj estetický hotel pre užitočný hmyz. Ucholaky, zemné včely či krásnoočko – to je len časť podnájomníkov, vďaka ktorým bude vaša záhrada zdravšia.

Takže hor sa do práce, sezóna ešte len začala!

Martin Čurda

Z OBSAHU:

Okrasná záhrada
■ Kvetinová záhrada s pergolou
■ Pestujeme hortenzie
■ Vyvýšené záhony
■ Letničkové výsadby na balkón či terasu
■ 7 izbičiek pre hmyz

Pre dobrú úrodu
■ Uhorková sezóna
■ Zdravé uhorky
■ Zelenina z balkóna
■ Poznáte pestovanie s prezývkou „tri sestry?“
■ Hrozno bez chémie ■ Vyskúšajme menej známe broskyne
■ Ako predísť glejotoku a mŕtvici stromov
■ Ovocné druhy do veľkých záhrad

Poradňa
■ Odpovedáme na vaše otázky a podnety
■ Liečba z prírody

Predplatné časopisu Záhrada

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.