Októbrový Môj dom už v predaji

Októbrový Môj dom už v predaji

Nielen tí, ktorí radi trávia chvíle pred spaním s knižkou v posteli, ocenia spálňu, ktorá je príjemným a útulným miestom – v októbrovom vydaní časopisu Môj dom vám poradíme, ako si ho vytvoriť v akokoľvek veľkej (alebo malej) miestnosti.

Množstvo námetov a šikovných tipov však nájdete aj v článkoch venovaných zariadeniu praktickej kuchyne či vytvoreniu atraktívnej záhrady. Samozrejme, aj tento mesiac vás zavedieme na návštevu do originálnych bytov a domov z celého sveta, poradíme, ako si urobiť originálny plot aj aké kozuby sa hodia do dnešných domov. Nechýba ani ďalší kúsok nadčasového dizajnu, riešenie interiérového problému od profesionálnej architektky či pravidelný redakčný test. Októbrový Môj dom nájdete na stánkoch a v hypermarketoch od 3. 10. 

Najnovší Môj dom je opäť plný interiérových nápadov, ktorými by bolo škoda neinšpirovať sa. Nemôžu chýbať ani námety na zveľadenie záhrady či rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri stavbe domu.

V najnovšom Mojom dome nájdete:

Hravosť, elegancia a svetlo

Aj tak možno charakterizovať škandinávsky štýl, ktorý je v súčasnosti populárny všade vo svete. Minimalistické prvky vo svetlých tónoch doladené dekoráciami v kontrastných sýtych farbách dajú priestoru prívetivú a priateľskú atmosféru.

Bývanie v sivom

Zamračená obloha, sivé vlasy, páni v sivých flanelových oblekoch – sivá farba vyvoláva celé spektrum nálad, od melanchólie či strohej racionality až po elegantnú klasiku. V októbrovom Mojom dome môžete nazrieť do bytu, ktorý práve vďaka rozličným odtieňom sivej pôsobí klasicky, a zároveň jemne a zasnene.

Domček na ceruzky

Ak máte radi na pracovnom stole poriadok a nezaobídete sa bez množstva ceruziek a písacích potrieb, určite vás poteší štýlový stojan, ktorý si môžete vyrobiť podľa návodu v aktuálnom vydaní časopisu Môj dom.

V ríši snov

Hoci v spálni mnohí z nás trávia naozaj len čas venovaný spánku a chvíle krátko pred ním a po ňom, mala by pôsobiť harmonicky a súčasne odzrkadľovať našu osobnosť, aby bolo snívanie čo najpríjemnejšie. 

Pastelová spálňa

Ani neveľká spálňa nemusí vyzerať stiesnene, treba sa však správne popasovať s centimetrami. V októbri sa môžete na stránkach Môjho domu presvedčiť, ako jej dokážu dodať vzdušnosť jemné svetlé farby spestrené pastelovými tónmi.

Biela veža

Dá sa napratať na pozemok s rozlohou 69 m2 rodinný dom s obytnou plochou 212 m2 a ešte ušetriť kúsok na záhradku? Nemožné? Premýšľajte v troch dimenziách a dostanete vežu. Tá, ktorú nájdete v najnovšom čísle časopisu Môj dom, je skutočne pôsobivá.

Účel svätí prostriedky

Určujúcim dizajnérskym motívom nábytku musí byť účel. Iba z jeho dokonalého naplnenia môže prameniť každodenné uspokojenie. K dokonalým príkladom účelnosti patrí aj ikona z októbrového vydania Môjho domu – sofa Westhausen z roku 1926.

Plná lásky

Žiadne nutné zlo, ale veľa odhodlania, elánu a lásky. Lásky k dobrému jedlu, jeho estetickému stvárneniu a najmä jeden k druhému. Aj to možno badať v kuchyni foodblogerky Moniky z blogu LaPetit, ktorú vám tento mesiac predstavíme v Mojom dome.

Pravidlá, ktoré vás neobmedzia

Pravidlá zvyčajne obmedzujú, ale v prípade kuchyne je to práve naopak. Sú nevyhnutné na to, aby sa v nej zabezpečil plynulý chod a všetci členovia domácnosti ju mohli pohodlne využívať.

(Ne)tradičné hranice záhrad

Pri ohraničení pozemku rodinného domu máte v súčasnosti naozaj rôzne možnosti. Či už zvolíte betónový múr, živý plot alebo kov, vždy dbajte na to, aby oplotenie harmonizovalo s domom a jeho okolím – na október sme si pre vás pripravili praktické aj originálne tipy.

Vitaj, jeseň

Jeseň má aj pre svoje pestré farby množstvo priaznivcov. Ak si ju chcete užiť naozaj naplno, preneste si ju vo forme nápaditých aranžmánov aj k sebe domov. 

Kozub do moderného domu

Túžba po kozube aj dnes často súvisí najmä s romantickou predstavou pohľadu do plameňov, keďže sa však do dnešných dobre zateplených domov nehodí hocijaký kozub, s trochou tej „techniky“ by ste sa mali určite oboznámiť – príležitosť  na to máte v októbrovom Mojom dome.

Čelom vzad

Občas je dobré pozrieť sa na veci z inej strany a nenechať sa zviesť stereotypmi – na opačnom konci pozemku možno budete mať viac slnka aj súkromia a elektrické vykurovanie vás nezruinuje, ak si vyberiete správny typ a máte rozumne postavený dom. V októbri nájdete v Mojom dome drevostavbu, ktorej majitelia sa dokázali od nepraktických stereotypov oslobodiť.

 

Predplatné časopisu Môj dom

Ukážka z časopisu:

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.