image 48678 25 v1

Môj dom Špeciál už v predaji s darčekom zadarmo

Zariaďovanie vlastného domu či bytu by malo byť radostným obdobím, v ktorom dolaďujete finálny vzhľad vášho bývania minimálne na niekoľko rokov. Pred tým, ako sa doň pustíte, mali by ste si ujasniť predstavu o tom, čo sa vám páči, čo sa vám nepáči, aký životný štýl vediete, koľko času doma trávite, kde ste najradšej a, samozrejme, aj to, aký máte rozpočet. Na základe týchto faktov potom môžete začať s plánovaním, nakupovaním a zariaďovaním.

V Mojom dome Špeciál vás pozývame na 4 návštevy bytov a 4 návštevy domov, ktoré môžu poslúžiť ako inšpirácia pri  zariaďovaní toho vášho interiéru. Okrem toho tam nájdete množstvo užitočných rád, ktoré zasa môžete zužitkovať pri stavbe alebo rekonštrukcii. Plus adresy nových projektov bývania s ich popisom.

Môj dom Špeciál je plný interiérových nápadov, ktorými by bolo škoda neinšpirovať sa. Nemôžu chýbať ani námety užitočné pri stavbe domu či rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa.

Darček k časopisu katalóg projektov rodinných domov

V najnovšom Mojom dome nájdete:

Téma mesiaca: 

Zariaďujeme si bývanie. Tipy na štýlové a praktické  vybavenie každej miestnosti od predsiene až po detskú izbu.

Na minimum

Byt z 50. rokov minulého storočia potreboval len malú dispozičnú úpravu, aby sa dosiahla maximálna vzdušnosť a poriadok. Jeho majitelia urobili dobre, keď sa rozhodli zachovať pôvodné prvky, čo prispelo k jeho originalite a neopozeranosti.

V objatí dreva

Dvojizbový byt v druhom obvode hlavného mesta spĺňa všetky praktické požiadavky pracovne vyťaženého majiteľa a vďaka drevu použitému nielen na podlahách vyzerá aj mimoriadne štýlovo.

Kocka v hlavnej úlohe

Byt sympatickej maliarky pochádzajúcej zo Zlína bol zrekonštruovaný od základov. Jednoduché no príjemné zariadenie spolu s modernými doplnkami sú v úplnom protiklade s jej originálnymi kresbami, ktoré sú plné farieb a fantazijných prvkov.

Továreň s hojdačkami

Ten správny priestor je na ceste k vysnívanému bývaniu polovicou úspechu a o zvyšok by sa mali postarať dobré nápady. Presne taký bol aj príbeh tohto originálneho bytu. Mladým manželom sa podarilo získať priestor v bývalej továrni a za pomoci architektov zo štúdia SMLXL premenili svoje sny o bývaní na skutočnosť

Oáza nad zálivom

V Gdyni, jednom z najmladších no historicky významných poľských miest, stojí dom, ktorý navrhli domáci architekti Zbigniew Reszka a Michal Baryzewski. Náročná stavba je skĺbením mimoriadnych funkcií so netradičnými záľubami majiteľa.

Vybočený z radu

V nevýraznej radovej zástavbe zo 70. rokov sa nedávno jeden z pôvodných objektov dočkal zaslúženej rekonštrukcie. Architekti Ján Stempel a Jan Jakub Tesař vytvorili dom, ktorý zachováva niektoré pôvodné prvky a súčasne je výrazom modernej architektúry, v ktorej má priestor a vzduch dôležité miesto.

Vtáčia búdka

Traja majitelia, tri rôzne funkcie, odlišné rozmery i vzhľad. Tento roztomilý dom s bohatou históriou, ktorý stojí v srdci kanadskej prírody, vám rozhodne učaruje či už svojím tvarom, ktorý pripomína vtáčie obydlie, alebo magickými výhľadmi na okolitý les.

Dom budúcnosti

V mestečku Solbjerg na predmestí druhého najväčšieho dánskeho mesta Aarhus sa minulú jar konala výstava domov budúcnosti. Spoločnosť KFS Boligbyg tu predstavila svoj projekt aktívneho domu s energetickými parametrami, ku ktorým by mala smerovať európska výstavba.

Rýchlokurz energetických kategórií a možnosti vykurovania rodinného domu

Požiadavky na potrebu energie v novopostavených domoch sa postupne sprísňujú a spolu s tým stúpajú nároky na stavbu aj na jej technické vybavenie. Ako sa dá „zmestiť“ do predpísanýchenergetických tried a limitov? Musí mať nízkoenergetický dom rekuperáciu a tepelné čerpadlo? Spolu s odborníkom na teplotechnické posudzovanie budov skúsime vniesť do tejto komplikovanej témy trochu viac svetla.

Pravda či mýtus? Alebo Fakty o murovaných domoch

Rozhodnutie o tom, z čoho budete stavať, patrí pri stavbe rodinného domu k jedným z prvých a najdôležitejších rozhodnutí vôbec. Určite by ste sa pri ňom mali spoliehať na fakty, nie na fámy a mýty, ktoré medzi ľuďmi kolujú. Pozrime sa teda podrobne na najfrekventovanejšie mýty o tehlách a pórobetóne.

Inšpirácie do záhrady

Vytvorte si v záhrade príjemné dovolenkové sídlo. Niekoho oslovia antické oblúky, iní ocenia skôr praktické múriky a vonkajšie ohnisko. Či už sa rozhodnete okolo domu vytvoriť francúzsku oázu alebo slovenský dvor, vyberte si jednotný štýl a podľa charakteru okolitého terénu zvoľte vhodné stavebné prvky.

kupiť online

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.