image 44738 25 v1

Novembrový Môj dom už v predaji s darčekom zadarmo

Ak ešte nemáte úplne jasno v tom, ako to bude u vás doma tento rok počas Vianoc vyzerať, v novom Mojom dome vám prinášame niekoľko inšpirácií a tipov, ako si prizdobiť jednotlivé miestnosti, čo zavesiť na vianočný stromček či ako netradične, ale zaujímavo zabaliť darčeky. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi a pripravte pre seba a svojich blízkych nezabudnuteľné Vianoce.

Nájdete v ňom tiež pôsobivé nápady na vianočnú výzdobu záhrady, nebude chýbať ani ďalší kúsok nadčasového dizajnu, riešenie interiérového problému od architekta či pravidelný redakčný test – tentoraz vám pomôžeme vybrať  mixéry. V aktuálnom vydaní pripomenieme aj to, na čo nezabudnúť v záhrade a dozviete sa informácie o saunách či vykurovaní. Novembrový Môj dom nájdete na stánkoch a v hypermarketoch od 2.11 .

Najnovší Môj dom je opäť plný interiérových nápadov, ktorými by bolo škoda neinšpirovať sa. Nemôžu chýbať ani námety na zveľadenie záhrady či rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri stavbe domu.

Darček ■ druhý časopis Môj dom 

V najnovšom Mojom dome nájdete:

Téma mesiaca: Prípravy na Vianoce

Kedy, keď nie na Vianoce, si váš domov zaslúži tú najkrajšiu výzdobu? Inšpirujte sa našimi tipmi ako si vyzdobiť jednotlivé miestnosti, čo zavesiť na stromček či ako netradične a zaujímavo zabaliť darčeky.

Exotické Vianoce

Remeselné výrobky, kreatívne zabalené darčeky a netradičné vianočné dekorácie spojila dizajnérka Shelley Streetová s triezvym škandinávskym štýlom tak, aby spolu vytvorili zaujímavú a slávnostne pôsobiacu kombináciu.

Esprit britskej fabriky

Pri rekonštrukcii storočného pivovarského debnárstva v centre Londýna vytvorili architekti zo štúdia Chris Dyson Architects pôsobivý obytný priestor, ktorý je oceňovaným príkladom spojenia starého s novým.

Chata voňajúca drevom

Moderná stavba, ktorej tvar je inšpirovaný tradičnými domami typickými pre škandinávsku horskú oblasť Helags, je presiaknutá vôňou dreva. Svetlé borovicové drevo nájdete všade – v exteriéri aj interiéri. 

Príjemný mix

Hoci tento sympatický domček postavili len nedávno, už za bráničkou akoby na vás dýchli staré časy a nevdojak si spomeniete na prázdniny u starkej na dedine. Záhrada a dom totiž ctia svoje vidiecke okolie, v interiéri zas stavili na nadčasovú klasiku.

Zo starého bytu nový

Trojizbový byt v starej tehlovej bytovke sa po radikálnom zásahu architektov zmenil na nepoznanie. Zbavil sa niekdajších neduhov a získal prednosti vydarených moderných dispozícií – otvorenosť, praktickosť a variabilitu.

Kokteil mnohých chutí

Majiteľka sa do domu z dvadsiatych rokov minulého storočia zamilovala, hneď ako prekročila jeho prah. A potom ho prevrátila hore nohami. Doslova. Výsledkom je miesto, kde sa mieša staré s novým a ktoré má svoj originálny štýl.

Čistá sila geometrie

Ako abstraktná socha, ktorá súčasne s hrou plôch a geometrických tvarov vytvára priestor na bývanie, pôsobí rodinný dom neďaleko Bratislavy. Pre seba a svoju partnerku honavrhol jeden z autorskej dvojice architektov.

Smer sauna

Saunu ľudstvo používa už viac ako 2 000 rokov a neustále sa odhaľujú jej pozitívne účinky na náš organizmus. Prečo sa teda raz za čas poriadne nevypotiť?

Testujeme mixéry

Čo majú spoločné osviežujúce nápoje z čerstvého ovocia a zeleniny s krémovými omáčkami a polievkami? Za obomi stojí sila rotujúcich nožov, ktoré pri vysokých otáčkach roztrieštia suroviny na jemný krém. Ak sa chystáte vymeniť starý mixér za nový, určite vám pomôžu naše postrehy.

Tradično-netradične

Aj tradičné recepty možno pripraviť inak – netradične. Namiesto bežnej múky vyskúšajte špaldovú, slnečnicový olej vymeňte za kokosový, biely cukor nahraďte trstinovým. Všetkým bude určite chutiť.

Vianoce predo dvermi

Vianoce sú predo dvermi, a tak treba vyzdobiť nielen tie. Skrášlite okná, vstup do domu, stromy zasadené v záhrade, ale i plot. Obľúbené LED reťaze možno zavesiť kdekoľvek, čečinové aranžmány postaviť pred dom alebo na okenný parapet a doladiť drevenými dekoráciami.

November v záhrade

Nostalgická atmosféra neskorej jesene nás nabáda vychutnať si záhradu trochu inak. Intenzívne môžeme vnímať farebné dreviny čí trvalky, listy papradorastov, dokvitajúce chryzantémy a žltnúce steblá tráv. V protiklade s tým sú vždyzelené listy brečtanu a iných drevín, ktorým sa sezóna zviditeľňovania ešte len začína.

Kondenzačný kotol alebo tepelné čerpadlo?

Pri voľbe spôsobu vykurovania ide nielen o vstupnú investíciu do vykurovacieho zariadenia, ale aj o váš komfort a náklady na prevádzku domu po mnoho ďalších rokov. Kondenzačný kotol a tepelné čerpadlo tu zvyčajne bývajú horúcimi kandidátmi. Prinášame ich porovnanie a tiež rady, čo všetko by ste mali brať pri rozhodovaní do úvahy.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.