Augustový Môj dom už v predaji s darčekom zadarmo

Augustový Môj dom už v predaji s darčekom zadarmo

Provensalsko. Jemná elegancia, pastelové farby, milé dekorácie, vôňa levandule. A okrem toho ošúchaná patina a dokonalosť nedokonalého.  Bývanie v štýle Provence a Shabby chic vás chytí za srdce. Nápady, ako ho preniesť do rôznych miestností vášho  interiéru, nájdete na stránkach časopisu Môj dom.

Rovnako tam nájdete aj návštevy v originálnych bytoch a domoch z rôznych kútov sveta, nebude chýbať ani pôsobivá anglická záhrada, ďalší kúsok nadčasového dizajnu, riešenie interiérového problému od architekta či pravidelný redakčný test – tentoraz vám pomôžeme vybrať  elektrický gril. V aktuálnom vydaní pripomenieme aj to, na čo nezabudnúť v záhrade a môžete si prečítať o výhodách a nevýhodách bývania v satelitných mestečkách. Augustový Môj dom nájdete na stánkoch a v hypermarketoch od 1.8.

Najnovší Môj dom je opäť plný interiérových nápadov, ktorými by bolo škoda neinšpirovať sa. Nemôžu chýbať ani námety na zveľadenie záhrady či rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri stavbe domu.

V najnovšom Mojom dome nájdete:

Téma mesiaca: Bývanie v štýle Provence a shabby chic

V bytovej architektúre sa za posledné roky poriadne rozmohol provensalský štýl, ale na päty mu šliape ďalší štýl, tzv. shabby chic alebo aj nedbalá elegancia. V augustovom  vydaní Môjho domu prinášame inšpirácie, ako si nimi spríjemniť interiér.

Dovolenka na Malorke

Aký je recept na perfektné dovolenkové bývanie? Úžasná, ale ešte neobjavená lokalita, kúzelný výhľad a uvoľnené obytné priestory, k tomu osviežujúci bazén a zopár zákutí na siestu. Zrenovovaný kamenný dom na španielskej Malorke to všetko dokonale spĺňa.

V ríši divov

Každá miestnosť, každé zákutie, každý roh tohto bytu a ateliéru zároveň je originál po okraj naplnený suvenírmi, spomienkami a vecami, ktoré vyzerajú tak neobyčajne, že sa ich neviete nabažiť. Napokon, býva v ňom mladá art directorka Laura Karasinski.

S kovový srdcom

Príjemný dvojizbový byt získal vďaka kompletnej rekonštrukcii úplne nový výraz. Jeho srdce tvorí netradičná kovová konštrukcia, ktorá nápadito nahradila časť stien. 

Pestrý mix

Pri zariaďovaní tohto domu rešpektovala dvojica dizajnérok jeho klasické viktoriánske prvky, zároveň doň však vniesli farby, radosť a nový život, aby vytvorili domov pre mladú rozrastajúcu sa rodinu.

Dom, v ktorom sa príjemne žije

Architekt Martin Frank vytvoril v dome neďaleko Bratislavy interiér presne v duchu svojho motta: strohý, pritom však pokojný a prívetivý. Jednoduchý, ale zároveň ležérny a pohodlný. Moderne klasický a nielen dočasne módny. Jednoducho taký, v ktorom sa príjemne žije.

Kameň a voda

Chceli by ste bývať v stajni? Počítam, že v tejto áno. Opustenú hospodársku budovu v horách totiž premenili architekti zo štúdia ÁBATON na úžasný vidiecky dom. Z pôvodnej stavby pritom zachovali nielen pôsobivé kamenné steny, ale najmä genia loci.

Recy veci

Súčasné trendy v bývaní sú postavené na návrate k prírode, s čím súvisí aj recyklácia. Inšpirujte sa niekoľkými kreatívnymi riešeniami, ako dodať starým či nepotrebným veciam nové využitie.

Vyberáme pracovné dosky

Pracovná doska je najvyťaženejším povrchom v kuchyni. Pri jej výbere treba klásť dôraz nielen na jej vysokú odolnosť, ale aj hygienickosť povrchu a nenáročnosť údržby. Ponuka je v súčasnosti naozaj bohatá, ktoré riešenie si vás získa? 

Testujeme elektrické grily

Pomôžu v kuchyni, vyčaria spoločenskú atmosféru za stolom. Ak príde na rýchlu tepelnú úpravu čerstvých surovín, elektrické grily sú jasnou voľbou. Stačí len otočiť kolieskom termostatu a horúcu platňu máte pripravenú – na lenivé nedeľné raňajky, ale aj na slávnostné menu rodinnej oslavy.

Na vzduchu chutí lepšie

Grilovanie je hotovým umením, ale keď si ho osvojíte, všetci naokolo vás budú vyhľadávať ako šikovného Ivana, ktorého recepty musíte jednoducho vyskúšať.

Vidiecka záhrada

Nazrite spolu s nami do vidieckej záhrady, ktorú pre seba a svoju rodinu vytvorila anglická ilustrátorka.

Letné leňošenie

Pohodlie a komfort predstavujú nosné atribúty príjemných letných (voľných) dní. Vytvorte si malú oázu pokoja, kde budete načerpávať novú energiu a nepodceňte ani výber osvetlenia.  

Augustová poradňa

V našej pravidelnej záhradnej poradni odpovieme na ďalšie vaše otázky a poradíme, ako na japonskú záhradu, ako pestovať kocúrnik a aké druhy izboviek sú vhodné do tmavšieho bytu.

Ako pestovať hortenzie v nádobách?

Hortenzie patria k obľúbeným záhradným rastlinám. Dariť sa im však bude len na miestach s kyslejšou a vlhkou pôdou. Ak tieto podmienky vaša záhrada nespĺňa, môžete ich pestovať v nádobách. 

Mesto verzus vidiek

Presťahovať sa z mestského bytu do rodinného domu na periférii môže pre niekoho znamenať splnenie celoživotného sna, pre iného zasa najhoršiu nočnú moru.

Podlahové vykurovanie

Podlahové vykurovanie dokáže zabezpečiť v interiéri optimálny tepelný komfort, aby však bolo výhodné aj z hľadiska obstarávacích a prevádzkových nákladov, musíte si zvoliť ten správny typ.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje