žena na posteli
Zdroj: shutterstock

Matrac minimálne rovnako dôležitý ako samotná posteľ

Kupujete si svoj prvý byt a chystáte sa zariadiť si vlastnú domácnosť? Zariadenie spálne bude zrejme na vrchných priečkach v rámci zoznamu priorít. Veď každý z nás sa doma potrebuje predovšetkým vyspať. Ak by ste aj doma ešte nič iné nemali, lebo by ste čakali na dodanie nábytku či spotrebičov, tak posteľ je absolútnym základom. Avšak nie je to len o posteli. Pribúda ľudí, ktorí si už prešli určitými ťažkosťami s chrbticou a preto minimálne rovnakú pozornosť venujú aj výberu matraca. Pretože vo väčšine prípadov platí, že posteľ a matrac kupujete oddelene, čo na druhej strate dáva väčšiu možnosť rozhodnúť sa, čomu dáte prioritu a do čoho investujete svoje peniaze.

Dilema pre milovníkov spánku – aký matrac?

Milovníci spánku a dobrého oddychu stoja pri výbere matracu pred dilemou – aký typ matraca si zvoliť? Určite neexistuje univerzálna odpoveď na to, ktorý typ je najlepší. Poznáme tri základné druhy matracov – penové matrace, taštičkové matrace a kombinované matrace. Priblížme si bližšie jednotlivé typy matracov. Penové matrace pozostávajú či už zo studenej alebo pamäťovej peny, alebo sú to polyuretánové (PUR) matrace. Najväčším plusom je, že pamäťová pena je vhodná pre ľudí, ktorí majú ťažkosti s chrbticou a naozaj sa potrebujú vyspať na dokonale vytvarovanom matraci. Taktiež sú dostupné obojstranné matrace, čiže každá strana má rozličnú tvrdosť. Miernou nevýhodou je skutočnosť, že pamäťová pena reaguje aj na teplotu vzduchu, čiže pri letných horúčavách viac drží v sebe vlhkosť a teplotu.

Taštičkový matrac ako klasika

Druhou skupinou sú taštičkové matrace, ktoré často nájdeme aj pod názvom pružinové matrace. Zabudnite však na staré pružinové matrace. Pri taštičkových matracoch nie sú pružiny vzájomne prepojené, čiže sú od seba nezávislé a dokážu sa prispôsobiť vášmu telu. Nie v takej miere ako penové matrace, no dostatočne dobre na to, aby ste sa pohodlne vyspali. Výhodou je lepšia vzdušnosť, čo oceníte počas letných mesiacov a taktiež vyššia odolnosť.

A čo kombinácia?

Ďalšou možnosťou sú kombinované matrace, pozostávajúce z kombinácie peny a taštičkového jadra. Tieto matrace v podstate zachytávajú pozitívne vlastnosti pružín i peny a predstavujú moderné, zaujímavé riešenie pre ľudí, ktorí vyhľadávajú kvalitný spánok. V konečnom dôsledku však vždy závisí na vašej preferencii a na tom, ako sa chcete vyspať vo svojej vlastnej posteli.

Zdroj obrázku: G-Stock Studio / Shutterstock.com

Zdroj PR článok spoločnosti Wood Service Group, s. r. o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje