Máte problém s plesňami na stenách? Poradíme, ako sa ich natrvalo zbaviť

image 45715 25 v1

V zimných a chladných mesiacoch, keď sa menej vetrá, zvyšuje sa aj výskyt nevzhľadných škvŕn vo vnútorných priestoroch. Napadnutie stien plesňami patrí nielen medzi viditeľné problémy, má tiež vplyv na zdravie obyvateľov domu či bytu. 

Jedinou naozaj účinnou ochranou pred biologickou degradáciou je použitie povrchových uprav s odolnosťou proti rastu plesní a rias. Mapei odporúča pre riešenie problémov s plesňami a riasami na vnútorných stenách systém Mapei Silancolor® Plus. Tento systém možno použiť nielen v interiéri, ale aj na fasády budov, ktoré sú napadnuté plesňami a riasami.

Systém Silancolor Plus zaručuje hĺbkové odstránenie plesní a rias až do štruktúry podkladu. Poskytne dlhodobú ochranu stien napadnutých pôsobením biologických mikroorganizmov a pomôže vytvoriť zdravé hygienické prostredie. Jeho aplikácia je pritom jednoduchá a rýchla.

Silancolor® Cleaner Plus

Čistiaci prípravok vo vodnom roztoku určený na čistenie povrchov napadnutých plesňami a riasami. Zabezpečuje hĺbkové odstránenie prítomných plesňových spór a hýf.

Silancolor® Pittura Plus

Finálny náter na báze silikónovej živice vo vodnom roztoku je určený na aplikáciu v interiéri a exteriéri. Je odolný proti rastu plesní a rias, priepustný pre vodné pary, vodoodolný.

Silancolor® Primer Plus

Základný náter na báze silikónovej živice vo vodnom roztoku je určený na aplikáciu v interiéri a exteriéri. Je odolný proti rastu plesní a rias, priepustný pre vodné pary, vodoodolný.

Odstránenie plesní v troch krokoch

V prípade, že biologicky útok už nastal, je nevyhnutné odstrániť plesne a riasy z povrchu stien pomocou čistiaceho prípravku Silancolor® Cleaner Plus s hĺbkovou a hygienickou čistiacou reakciou. Očistená stena sa ošetrí penetračným náterom Silancolor® Primer Plus, na ktorý sa následne aplikuje finálna náterová farba Silancolor® Pittura Plus, ktorá je odolná proti rastu plesní a rias.

Použité omietky alebo nátery v systéme Mapei Silancolor® Plus obsahujú špeciálne prísady, vďaka čomu sú odolné proti pôsobeniu biologických mikroorganizmov a zabraňujú rastu plesní a rias. Tieto prísady zotrvávajú vo vnútri použitej povrchovej úpravy aj po vyschnutí a zabezpečujú dlhodobú ochranu stien.

www.mapei.sk​​

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.