Júnové vydanie časopisu Urob si sám v predaji

Júnové vydanie časopisu Urob si sám v predaji

Milí čitatelia, opäť je tu jún a s ním aj júnové vydanie vášho mesačníka plného dobrých nápadov, návodov a ekonomických kalkulácií. Kde začať? Napríklad pri teple. Aby ostalo v dome aj cez zimu, podkrovie treba zatepliť v lete. A to tak trochu netradične – ovčou vlnou. Pracovný postup je jednoduchý a pridávame k nemu aj prehľad (ne)tradičných a pritom ekologických a zdravých materiálov na zatepľovanie.

Dôvodom je, že sa čoraz viac obklopujeme modernými materiálmi v podobe nábytku, podlahových krytín či náterov, ktoré v našom okolí vytvárajú kokteil najrôznejších chemikálií. Naši predkovia v porovnaní s nami používali materiály s oveľa nižšou trvanlivosťou, ktoré však zároveň obsahovali výrazne menej konzervantov. A práve preto toľko netrpeli astmou ani alergiami. Čo môže byť prírodnejšie ako taká vápenná omietka z malty a piesku? Omietka je hygienická, vzdušná a pekná. Venujeme sa jej v článku o obnove chalúp a starých domov. A keď sme pri zdraví — zdravé plodiny, ako sú strukoviny, sú nenáročné na pestovanie a možno z nich navariť veľmi chutné jedlá. Zaujímavý článok pripravila naša kolegyňa Martinka, ktorá si rada pochutí na fazuľke na kyslo alebo na cícerovej nátierke – to je tip z našej redakčnej kuchyne. Ostatné si prečítajte sami.
V mene vydavateľa vám želám tvorivosť pri vymýšľaní nových nápadov a majstrovaní, dobré zdravie a pekné čítanie.

Stanislav Botur

Časopis je balený spolu s darčekom poradcom Záhradný nábytok


PRELISTUJTE SI NÁHĽAD ČASOPISU

Z OBSAHU VYBERÁME:

Stavba
■ Netradičné stavebné materiály
■ Zatepľujeme ovčou vlnou
■ Stavba bazéna

Rekonštrukcie a opravy
■ Letná údržba komína
■ Opravujeme vápennú omietku
■ Obnova drevených dverí

Dekorácie a dizajn

■ Svietnik ako morská hviezdica

Náradie, materiály

■ Penetračné materiály
■ Test akumulátorových skrutkovačov

Záhrada a dvor

■ Drevená záhradná lavica
■ Staviame drôtený plot
■ Jún v záhrade
■ Lunárny kalendár
■ Choroby a škodcovia ruží
■ Júnová poradňa
■ Záhrada snov
■ Sadíme muškáty
■ Strukoviny z vlastnej záhrady

Foto na titulnej strane: thinkstock.com

Viac sa dočítate v najnovšom vydaní časopisu Urob si sám –>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.