Inštalačný set DUO - strešné okná VELUX
Zdroj: VELUX

Jesenná melanchólia a zimná depresia opäť prichádzajú na scénu. Ako sa im brániť?

Dlhodobý nedostatok svetla spôsobuje depresie, únavu, poruchy nálady i nespavosť. Prieskumy ukázali, že až 70% opýtaných ľudí verí, že denné svetlo výrazne dokáže ovplyvniť ich náladu.

Prečo je denné svetlo pre nás dôležité? Ráno nás naštartuje a počas celého dňa nám pomáha určiť aspoň približný čas i bez hodiniek. Prirodzené svetlo podporuje tvorbu serotonínu, jeho nedostatok má za následok zhoršenú náladu, úzkosť a precitlivelosť na stres.

Čo môže pomôcť?

Využite každý slnečný deň na pobyt vonku, často a intenzívne vetrajte, doprajte si vyváženú stravu a dostatok pohybu. Domácnosť môžete presvetliť odstránením ťažkých závesov, do miestnosti pridajte bledé textílie, vankúše, doprajte si doplnky v sviežich farbách. Odstráňte všetky prekážky, ktoré bránia prenikaniu svetla do interiéru.

Inštalačný set DUO - strešné okná VELUX
Zdroj: VELUX

Okno, ktoré vráti svetlo do duše

Na množstvo svetla v interiéri majú nepochybne vplyv aj okná. Ak máte podkrovné bývanie, dostatok svetla rieši strešné okno. Niekedy však ani to nemusí postačovať a miestnosť je stále pochmúrna. Čo s tým?

Nové riešenie od VELUXu privádza do interiéru ešte viac denného svetla a zvyšuje jeho atraktivitu. Objednajte dve okná podľa svojich preferencií a k nim novinku DUO – získate tak všetko, čo potrebujete pre krásnu inštaláciu v perfektnej kvalite. Medzi oknami zostáva len elegantne plochý profil, čo do miestnosti privádza viac denného svetla. Inštalačný set DUO je zárukou bezproblémovej montáže dvojice okien aj dokonalého dizajnového vzhľadu. K dispozícii pre všetky typy strešných okien VELUX a v širokej škále veľkostí.

www.velux.sk

Zdroj: VELUX

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.