Chráňte vaše zdravie a svieťte si doma či v práci chytro!

LED svietidlá
Zdroj: Philips

Každý z nás by mal pri výbere svetla dbať na to, aby nielen dobre svietilo a pekne vypadalo, ale taktiež na to, aby nebolo škodlivé pre vaše zdravie. Svetlo je totiž veľmi dôležitý faktor, na ktorom závisí nielen naša duševná pohoda, ale taktiež fyzické zdravie. Ako vyberať svetlo tak, aby sme sa cítili dobre a chránili svoje zdravie? Poradíme vám!

Svetlo ovplyvňuje naše životy v mnohých aspektoch. Skryto riadi to, kedy sa máme ráno zobudiť a kedy si večer ľahnúť. Pokiaľ sa činnosti človeka odvíjali od prirodzeného rytmu dňa a noci, ľudia z pravidla venovali viac pozornosti svojim vnútorným hodinám. Od tej doby, čo ľudia cez deň trávia čím ďalej tým viac času vo vnútri budov s umelým osvetlením, začínajú sa u niektorých citlivejších jedincov prejavovať zdravotné príznaky civilizačných chorôb, ktoré so zlým osvetlením priamo súvisia. Medzi ne patria bolesti hlavy, problémy so zrakom, neschopnosť sa sústrediť, nespavosť a únava. Avšak tieto problémy je pomerne ľahko vyriešiť zmenou životného štýlu a výmenou svetelného zdroja či svetla.

LED svietidlá
Zdroj: Philips

Kvalitné LED svietidlá sa vyplatia

Kvalitné moderné LED žiarovky a svietidlá s integrovanými LED zdrojmi sú oveľa bezpečnejšie pre naše oči ako staršie žiarovky klasického typu. Pri nákupe kvalitnej LED žiarovky si avšak radšej priplaťte za výrobok známej značky. Tento nákup sa vám mnohonásobne vyplatí. LED žiarovky majú totiž oproti klasickým o mnoho nižšiu spotrebu elektrickej energie a taktiež vydržia svietiť viac než 25x dlhšie. Sú teda ekonomické a ekologické. Okrem toho, drahšie a kvalitnejšie značkové LED žiarovky sú zárukou bezpečnosti. U menej kvalitných žiaroviek sa stáva, že po čase začnú blikať alebo sa u nich objavia iné chyby, ktoré môžu ohrozovať naše zdravie.

Vďaka moderným technológiám a fotobiologickým atestáciám si domov či na pracovisko môžete zaobstarať maximálne bezpečné svetlá, ktoré sú vám a vášmu vnútornému rytmu dokonale prispôsobené. Také sú napríklad svietidlá s označením EyeComfort od značky Philips.

LED svietidlá
Zdroj: Philips

Bezpečné svietenie doma aj v práci

Značka Philips sa dlhodobo snaží dodávať na trh tie najkvalitnejšie svetlá a eliminovať nepriaznivé dopady umelého osvetlenia na ľudský organizmus. Vďaka označeniu EyeComfort si môžete byť istí, že svetlo splňuje tie najprísnejšie fotobiologické normy. Osvetlenie EyeComfort sa hodí nielen do najviac využívaných miestností vášho bytu ako je obývacia izba či spálňa, ale oceníte ich aj v kúpeľni, chodbe či pracovni.

Do práce si môžete zaobstarať napríklad stolnú lampičku EyeCare, ktorá bola špeciálne vyvinutá pre ochranu očí pri práci v kancelárii. Lampička neoslňuje a naviac je možnosť svetlo regulovať a prispôsobiť si tak pracovné prostredie svojim potrebám.

LED svietidlá
Zdroj: Philips

Nová úroveň ovládania svetiel

Ak túžite po svetle, ktoré dokáže ešte niečo naviac, doprajte si svetlo z kategórie inteligentných svietidiel Philip Hue. Tieto svetlá zvládnu hravo stmievanie, zmenu teploty bielej farby a najvyššia rada dokáže dokonca meniť farby vo farebnom spektre RGB. Všetko ovládate pomocou aplikácie v mobilnom telefónu či tablete a bez problémov si tak váš domov či pracovisko premeníte podľa toho, na aké svetlo máte práve náladu.

ovládanie mobilom
Zdroj: Philips

Kvalitné osvetlenie chráni vaše zdravie

Otázku osvetlenia sa rozhodne vyplatí riešiť ako v domácnosti, tak na pracovisku. Nezabúdajte na to, že svetlo má na váš deň obrovský vplyv. Investujte do kvalitného osvetlenia a zaistite si vhodné podmienky. Podporte svoju produktivitu, dobrú náladu a chráňte svoje oči. S kvalitnými svetlami je to veľmi jednoduché!

LED svietidlá
Zdroj: Philips

ZDROJ PR článok spoločnosti FEIM – SK, s. r. o.