Čerstvý vzduch a denné svetlo na ovládanie

Čerstvý vzduch a denné svetlo na ovládanie

Počas letných mesiacov je denného svetla k dispozícii viac než dosť, čo však môže znepríjemniť pobyt v interiéri. Práve teraz je to obdobie, kedy treba myslieť na to, ako efektívne a v správnej miere dostať tieto prvky zdravého bývania do interiéru.

V prípade strešných okien ponúka spoločnosť VELUX praktické riešenie. Je ním systém diaľkového ovládania strešných okien VELUX INTEGRA®. Elektrické ovládanie prostredníctvom dotykového ovládača zabezpečí otváranie strešných okien, aj pohyb tieniacich doplnkov. Okná a príslušenstvo tak možno nastaviť z ktoréhokoľvek miesta v dome. Súčasťou strešných okien je aj predmontovaný dažďový senzor, ktorý sa pri prvých kvapkách dažďa postará o to, aby sa okno automaticky zatvorilo. VELUX INTEGRA® je tým správnym riešením, ak si doma ceníte komfort – možno ho využiť v obytnom podkroví, ale aj v prípade, ak strešné okná presvetľujú jednopodlažný dom a ich manuálne ovládanie je prakticky nereálne.

Pokiaľ túžite po diaľkovom ovládaní, no chcete sa vyhnúť stavebným úpravám spojeným s prívodom elektrickej energie k strešným oknám, môže vám poslúžiť solárny variant diaľkového ovládania – VELUX SOLAR®. Ten vďaka fotovoltickému panelu a nabíjacím batériám dokáže využiť na svoje ovládanie slnečné lúče.

Obidva systémy majú k dispozícii rôzne predvolené programy, ako napríklad program Dobré ráno – ktorý otvorí v určenom čase strešné okná a aj odtiahne tieniace doplnky – aby sa obyvatelia interiéru mohli zobudiť do krásneho rána plného čerstvého vzduchu.

www.velux.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.