Ako účelovo rekonštruovať s bezúčelovým úverom

image 33030 25 v1

Návod na rýchle a jednoduché plánovanie rekonštrukcie

V prípade, že si tento rok chcete vynoviť bývanie, je najvyšší čas na plánovanie prác spojených s rekonštrukciou. Máme pre vás zopár tipov, na čo nezabudnúť:
–  Dostatok času – naplánujte si, kedy približne chcete začať s rekonštrukciou a koľko máte času. To vám pomôže pri objednávke materiálu u dodávateľov.
–  Kvalitný materiál – ak nechcete každú chvíľu opravovať kvapkajúce kohútiky, nechajte si poradiť a použite materiály či produkty, ktoré Vám naozaj vydržia niekoľko rokov.
–  Overení odborníci – ak neplánujete svojpomocne rekonštruovať bývanie, spýtajte sa ľudí, ktorí prednedávnom rekonštruovali a vyberte si overených odborníkov. Zvýšite tým šancu vašej spokojnosti.
–  Finančný plán – urobte si predbežnú kalkuláciu, aké výdavky vás čakajú. V prípade rekonštrukcie je najlepším pomocníkom bezúčelový úver, pri ktorom banke nemusíte dokladovať účel jeho použitia. 

Ako ušetriť stovky eur

Do 30. apríla máte možnosť využiť ponuku bezúčelového úveru Tatra banky a od polovice splácania budete mať úrokovú sadzbu 0 %.

Aj pri nižšej výške úveru dokážete ušetriť na úrokoch až stovky eur:

Ako výhoda  funguje v praxi:

Pri úvere 10 000 €, s dobou splácania 84 mesačných splátok a jednorazovým poplatkom za úver vo výške 200 €, je úroková sadzba 1.- 42. mesačnej splátky vo výške 9,9 % ročne a výška mesačnej splátky 166,21 €.
–  S uplatnením benefitu sa zníži úroková sadzba 43. – 84. mesačnej splátky na 0 %
a výška mesačnej splátky sa zníži na 139,66 €. Výška RPMN je 8,77 % a celková čiastka k úhrade 13 046,54 €.
  Bez uplatnenia benefitu je úroková sadzba 43. – 84. mesačnej splátky 9,9 % ročne
a výška splátky 166,21 €. Výška RPMN je 11,23 % a celková čiastka k úhrade 14 161,64 €.

V tomto prípade tak môžete ušetriť viac ako 1100 €.

Podmienkou pre získanie benefitu je riadne splácanie v zmysle zmluvného splátkového kalendára, bez využitia mimoriadnych splátok, resp. odkladu splátok počas prvej polovice splácania úveru.

PR článok spoločnosti Tatra banka, a.s. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.