okrasné záhradné jazierko
Zdroj: FATRAFOL

Ako odmerať a uložiť jazierkovú fóliu?

Okrasné jazierka sú obľúbeným záhradným doplnkom. V prípade fóliového jazierka odporúčame použiť PVC fólie od hrúbky 1mm. Vďaka fólii dokážeme vytvoriť originálny tvar a veľkosť nádrže podľa predstáv.

Zo sortimentu hydroizolačných fólií FATRAFOL je na izoláciu jazierok vhodná fólia AQUAPLAST 805, ktorá je stabilná proti UV žiareniu, je mrazuvzdorná a dokonale bráni stratám vody z jazierka a prerastaniu korienkov rastlín. Pod fóliu je dôležité použiť ochrannú geotextíliu, ktorá predĺži jej životnosť.

okrasné záhradné jazierko
Zdroj: FATRAFOL

Presný rozmer, koľko materiálu potrebujeme, zistíme po výkope. Jazierko meriame v najväčšej šírke, dĺžke a hĺbke. K šírke aj dĺžke pripočítame 1 m ako rezervu na ukotvenie fólie.

okrasné záhradné jazierko
Zdroj: FATRAFOL

Na geotextíliu pokladáme fóliu lesklou stranou nadol. Fóliu následne po zónach modelujeme. Dôležité je, aby fólia nebola na žiadnom mieste napnutá, nakoľko po napustení jazierka si voda fóliu stiahne.

Zdroj: FATRAFOL

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.