Prípravok BIO-P5 DO JAZIEROK

image 42187 25 v1

Bioenzymatický prípravok určený na naštartovanie jazierok a biologických filtrácií a na nastavenie biologickej rovnováhy. Prípravok BIO-P5 DO JAZIEROK je práškový výrobok na báze prírodných baktérií a nutričných zložiek. Je určený do jazierok, jazier a podobných vodných plôch.

Prípravok BIO-P5 DO JAZIEROK so širokým záberom účinku je vhodnou prevenciou proti znehodnoteniu vody v jazierkach s rybami aj bez rýb. Tento biologický prípravok podporuje obmedzovanie rastu rias a povlakov na vodnej hladine, čo sa prejavuje vyššou čistotou vody. BIO-P5 DO JAZIEROK je pripravený na báze prírodných mikroorganizmov a ich derivátov tak, aby konkuroval nežiaducim mikroorganizmom, rastlinám a nutričným činidlám, ktoré predstavujú problémy v statických nádržiach. Prípravok je preto absolútne bezpečný z hľadiska ľudského zdravia, vodných organizmov i životného prostredia – je úplne biologicky rozložiteľný.

Neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie a neohrozuje ryby, bezstavovce ani vodné rastliny. Ide o nepatogénne mikrobiálne kultúry, ktoré nie sú GMO (geneticky modifikované). Používané biokatalytické systémy sú v potravinárskej kvalite.

Čo prípravok dokáže:

Po aplikácii dochádza k rozkladu rybích výkalov, zvyškov odumretých rastlín a organických usadenín na dne jazierka. Efekt bakteriálneho účinku nastáva postupne a je dlhodobý. Zložité zmesi v BIO-P5 na báze sporových prípravkov sú po aktivácii schopné produkovať požadované enzýmy a tie potom pomáhajú štiepiť organické zlúčeniny na jednoduchšie zložky, a tým dochádza k urýchleniu procesu prirodzeného biologického rozkladu bežne prebiehajúceho v prírode. Pri pravidelných aplikáciách dochádza k nastaveniu biologickej rovnováhy, prejasneniu vody a zamedzeniu tvorby nežiaducich rias, ktorými sa prítomné baktérie živia.

Ako postupovať pri aplikácii prípravku:

Množstvo prípravku a počet aplikácií závisí predovšetkým od počiatočného stavu jazierka alebo nádrže. Ten určuje štartovaciu dávku, periódy a množstvo prípravku na údržbové dávkovanie. V horúcom počasí sa môže znižovať hladina rozpusteného kyslíka, preto sa odporúča jazierko pravidelne prevzdušňovať.

Bežná mesačná dávka pre jazierko s veľkosťou 10 m3 je 50 g – jedno maloobchodné balenie prípravku. Pri silne znečistenom jazierku je vhodné dávkovať 1 balenie 1-krát týždenne, kým sa hladina nevyčistí.

Obsah vrecúška sa rozpustí a rozmieša v 10 l vlažnej vody, najlepšie v plastovej nádobe. Nechá sa 15 – 30 minút aktivovať a občas premiešame. Po uplynutí času sa rozmiešaný roztok rozleje na vodnú hladinu alebo do biologického filtra, ak je prítomná filtrácia. Pred samotnou aplikáciou je dôležité aspoň na tri dni vypnúť UV lampu.

Ak chceme mať funkčné jazierko s čistou vodou a zdravými rybami, s prípravkom BIO-P5 DO JAZIEROK to možno jednoducho dosiahnuť bez poškodenia životného prostredia. 

www.bioprospect.cz

ZDROJ PR článok spoločnosti Bioprospect s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.