ochranné rúško na tvár
Zdroj: istock.com

15 užitočných návodov, ako si doma vyrobiť ochranné rúško

Rúško nie je hanba! Naopak, nosiť ochranné rúško je v dnešných dňoch mimoriadne dôležité. Nielen preto, aby sme ochránili seba, ale aby sme pred šírením koronavírusu ochránili aj druhých. Ale čo s tým, keď je dnes náročné rúško vôbec niekde kúpiť? Zozbierali sme pre vás 15 praktických návodov, kde vám šikovní ľudia ukážu, ako si ochranné rúško dokážete vyrobiť doma.

https://www.youtube.com/watch?v=wf-mjZ3_grk

https://www.youtube.com/watch?v=XgUwu01njAs

Text: red 

Zdroj: youtube.com

 1. pofis says:

  Hlavne že je to štátna povinnosť.
  Toto mali distribuovať každému, čo ešte nemá (95% ludí na ulici má tie továrensky vyrobené). Ak nemá niekto kontakty, je gramblavý na šitie (kolko chlapov kedy šilo), je starý alebo „len“ opatruje staršieho a nemá zručnosť obšívania, zháňania správnych gúm….
  Je to celé trapas, že všetci palaláši (ktorí sú tiež iste zručnosťou typu šite, vyšíanie, háčkovanie, pletenie gramblaví) sa zas „záhadne“ dostali k originálnym rúškam a pre nás majú len recepr šite si doma na kolene aj keď sa vám to nedarí a nemáte z čoho.

  Aj primátor BA Vallo (s okamžite zvýšenou mzdou pre seba a zvýšenými daňami pre obyvateľov) nakúpil za naše peniaze rúška, ale kde skončili VŠETKY nikto nevie, keď som sa obrátil na jeho linku tak mi odpovedali že nevedia z ktorej som mestkej časti. To je už len odpoveď, veď ja som sa pýtal ako občan „ich“ mesta (v skutočnosti je to naopak – oni sú tu pre občanov mesta) a oni nenakupovali pre mestskú časť! Keď som im prezradil toto a i svoju mestskú časť, už pre istotu neodpísali vôbec.
  Ale je zaujímavé, že ich nevidno s ušitými handrami po tvárach…
  Nejakých 60-80% nákupov ich distribútori doručia potrebným (v službách, zdravotníctve) a zvyšok sa dovybavia sami po celej svojej reťazi papalášskych rodín, a po známych ich úradoch (ktoré slúžia nám a väčšinou majú obmedzený režim).

  Tiež keby sa nenakupovali 2x až 8x predražené závoje-náhubky, tak by sme ru boli nimi vybavení v dvoj až 8 násobnom množstve, a to by sa snáď dostalo aj na tých občanov, čo ich stále nemajú v primeranej úprave dodnes.

 2. pofis says:

  Presne ako som písal pred pár dňami – vybraní zneužívatelia systému sa urýchlene vrhli na nákupy pre svojich ľudí cez svojich ľudí, preto nie sú originálne rúška (ktoré sú najspolahlivejšie) pre občanov.
  Ak by boli kúpené za normálne ceny, ktoré boli zrealizovateľné v rovnakom čase týchto podvratnýh nákupov, tak ich tu máme priemerne 5 – 8x viac = pre každého, kto ich ešte nemá.

  A ako to volo s nákupom Valla (Vaľa) za peniaze, ktoré zobral nie zo svojich, ale z našich, čo na nás uvalil dvojnásobné dane? Už je o tom i oficiálna správa:
  „27.3.2020 NAJDRAHŠIE RÚŠKA KUPOVALA BRATISLAVA – OD BÝVALÉHO POLICAJNÉHO VICEPREZIDENTA Transparency International Slovakia (TIS) tvrdí, že magistrát hlavného mesta nakúpil predražené rúška. Informuje o tom na sociálnej sieti. „V čase prepukajúcej epidémie koronavírusu nakúpila Bratislava vedená primátorom Matúšom Vallom jednorazové rúška drahšie ako Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) pod vedením Kajetána Kičuru. Kým SŠHR čelila kritike, že nakúpili 190-tisíc kusov predražených rúšok od firmy Green Day funkcionára SNS Slavomíra Leyseka v jednotkovej cene 1,71 eura (bez DPH), magistrát kúpil 45-tisíc kusov rúšok až po 2,2 eura za kus (bez DPH) od firmy Jamini A, ktorá sídli v dome bývalého policajného viceprezidenta Jána Vaľa,“ uvádza TIS.“

  Dúfam, že do posledného kusa rúška urýchlene zdokladujú, kam a komu boli poslané (infozákon) a za tunelárstvo si to niekto ako konkrétne osoby, odskáče pekne už zo svojich peňazí, stratou funkcie, prepadnutého zisku-vývaru na podfuku a i stratou slobody.
  Ešteže sa títo chmatáci TímVaľo Psspolu nedostali do vlády!
  P.S: Šil si Valo Vaľo Valľo rúška, alebo „sa mu objavili na stole“ originálne papalášske pre celú famílu?

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje