dlhodoba krasa a kvalita pre vase drevo

Dlhodobá krása a kvalita pre vaše drevo

Drevený nábytok vyzerá veľmi dobre a znamená kvalitu. Môžeme si vybrať z rôznych druhov dreva, jednoducho také, aké sa nám páči. Preto ho máme tak radi. Zariaďujeme si ním interiér aj exteriér. Jeho najväčšie plusy sú vysoká nosnosť, pevnosť, prievzdušnosť, dobrá opracovateľnosť. Tieto vlastnosti mu prepožičiava jeho organický pôvod, ale je aj jeho slabinou.  Aké sú to a ako im predísť? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Pred čím potrebuje drevo ochranu?

●    slnko – o našu pokožku sa staráme a chránime ju pred slnkom. Starajme sa takto aj o naše drevo, chráňme ho pred UV žiarením. Určite sa nám za to poďakuje.
●    voda – vždy, keď prší, s hrôzou sa pozeráte cez okno na váš drevený nábytok v exteriéri a dúfate, že to na ňom nenechá negatívne následky? Samozrejme, takto sa môže poškodiť nielen jeho vzhľad, ale aj štruktúra. Ak ho budete chrániť pred vodou, dážď vám v tomto smere už nebude prekážať.
●    poveternostné vplyvy – ich pôsobením drevo degraduje a tmavne. Ošetrite ho a zaistite mu tak sýtejšiu farbu a lepší celkový vzhľad.

Už ste sa rozhodli, že svoje drevo chcete pred týmto všetkým chrániť. Niet sa čo čudovať.  Ale ako na to? Jediné, čo potrebujete, je Lazurtop – lazúra na drevo. Čo všetko predstavuje:
●    špeciálny bezfarebný náter s UV filtrami a UV absorbérmi
●    obsahuje vodeodolné látky, zabraňuje prenikaniu vody do pórov dreva a tým zabraňuje vzniku trhlín a napúčaniu dreva
●    zachováva vzhľad a štruktúru dreva
●    ochrana pred mechanickými vplyvmi
●    slúži aj ako farba na drevo, resp. lak na drevo
●    je určený na ochranu dreva aj v najnáročnejších poveternostných podmienkach
●    neobsahuje biocídy a môže sa použiť na ochranu dreva aj v interiéri
●    zvyšuje odolnosť dreva proti zašpineniu, a pritom zvýrazňuje kresbu dreva
●    vyrába sa v 9. prírodných farebných odtieňoch

Neošetrené drevo v exteriéri vydrží 8 – 15 rokov. Ak sa oň budeme správne starať, jeho životnosť predĺžime niekoľko násobne. A presne to chceme. Takáto ochrana ho nijako nezaťažuje. Naopak, umožňuje mu dýchať aj naďalej. Je jednoduchšie a lacnejšie poškodeniu dreva predchádzať, ako potom následne opravovať chyby. Začnite chrániť svoje drevo už dnes.

Viac informácií nájdete na www.lazurtop.sk –>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje