Zlatožltá záhonová ruža

Zlatožltá záhonová ruža

Zlatožltá záhonová ruža má krásne kvety zlatožltej farby, ktoré kvitnú až do neskorej jesene.  Ruže vyžadujú slnečné miesto a darí sa im najviac v hlbokej, kyprej, hlinitej, výživnej pôde. Mokré a studené miesta vôbec nie sú vhodné na ich pestovanie.

Ak už na jar nepočítame s mrazmi (polovica apríla), odkryjeme vetvy a odhrnieme zeminu. Šľachtené a záhonové ruže na jar zastrihnite na 3-5 očiek, popínavé a kríkové ruže na 10 očiek. Pokiaľ ste všetky rastliny pravidelne strihali, skôr než došlo k vytvoreniu semien, môžete v lete počítať s veľkým, bohatým kvetenstvom. Popínavé ruže kvitnú najviac na postranných výhonkoch. Ako ochrana pred zimou sa v prípade popínavých ruží a ruží na vysokom kmeni tiež používajú jedľové vetvy. Rašelina sa nepoužíva ani pri výsadbe, ani ako ochrana pred mrazom.

Viac na www.sieberz.sk

–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.