Tmavočervený plnokvetý skvost

Tmavočervený plnokvetý skvost

Ťahavá minipetúnia „Double ruby” krásne dekoruje záhradu alebo terasu. Táto minipetúnia je vysoko odolná voči chorobám, má bohaté kvitnutie a silný rast. Kvitne až do neskorej jesene. Má rada slnečné stanovisko.

Návod na pestovanie petúnií

Petúniu popínavú je potrebné polievať aj dvakrát denne, najlepšie ráno a večer. Ak raz rastlina vyschne, proces kvitnutia sa preruší a rastlina sa nedokáže zregenerovať. Polejme ju týždenne dvakrát akýmkoľvek výživným roztokom pre kvitnúce rastliny, aby sme nahradili nedostatok živín. Nenechávajme príliš dlhé výhonky na rastline, po dosiahnutí asi 60 cm začnime pravidelne ostrihávať výhonky, tým dostaneme stále kvitnúcu, bujnú popínavú rastlinu. Takmer toto isté platí aj pre petúnie vysadené do kvetináčov, síce tieto nie sú až tak náročné ako ich popínaví súkmeňovci.

Visiace petúnie môžeme zasadiť aj do väčšieho závesného kvetináča, ten môže byť z umelej hmoty, alebo kovu. V prípade 40 cm širokého črepníka nasaďme len dve – tri sadenice. Vedľa petúnie môžeme zasadiť napr. aj verbenu alebo muškát popínavý a lantanu. Ak dodržíme správny spôsob polievania a polievanie výživným roztokom, dostaneme bujné guľovito prevísajúce kvety.

www.sieberz.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.