Čerešňa Alex

ceresna alex

Ako samosprašná odroda prináša mimoriadne bohatú, pravidelnú úrodu. Tmavobordové, stredne veľké, mierne chrumkavé, šťavnaté plody príjemnej chuti dozrievajú začiatkom júla. Malá kôstka. Alex sa hodí ako na priamu konzumáciu, tak i na zaváranie.

 Tip – ochrana a starostlivosť o ovocné stromy:

Ovocné stromy v skoro jarnom období je treba podrobiť ochrane rastlín, čo začína umývacím postrekom. Umývací postrek je treba vykonať najneskôr do stavu pučenia, inak nastane odpadnutie kvetov alebo zhnednutie. Ovocné stromy treba ošetrovať aj po tomto období. V tomto čase sa už objavuje škodlivý hmyz a hubové, baktériové ochorenia. U kôstkových ovocí pred obdobím kvitnutia je potrebné venovať zvláštnu pozornosť hubovým ochoreniam, takzvanej monílii a kaderavosti. Ochranou proti týmto ochoreniam treba pokračovať až do opadania kvetov. Počas roka treba pokračovať v postrekoch v 10-14 dňových intervaloch, striedaním ochranných prostriedkov v závislosti od počasia.
 
 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.