Bellamira – hybrid Mirabelly

bellamira hybrid mirabelly

Strom stredne silného rastu s neskorým kvitnutím. Odroda tolerantná voči šarke a tiež menej náchylná na moniliózu a hrdzu. Žltozelený, pevný plod charakterizuje šťavnatosť, zlatožltá dužina oddeľujúca sa od kôstky. Zvyčajne neopadáva.

Senzačné šľachtenie z mirabelky vyhovujúce každému vkusu. Vynikajúca úrodnosť a odolnosť. Z Bellamiry vyrastie dekoratívny prvok záhrady. Plod (18 g) vyniká vysokým obsahom cukru. Samosprašná rastlina.

Tip:

Najprv si pripravte do zásoby hnojivovú zmes: dostatok kompostu, 1 kg Thomasovej múčky a 1,5 kg draslíkato-horečnatého hnojiva. Pokiaľ ale chcete mať úplnú istotu, odporúča sa ešte pred výsadbou vykonať rozbor pôdy a hnojiť až potom, čo poznáte výsledok. Pre každý jednotlivý strom vykopte 60 centimetrov hlbokú jamu s aspoň metrovým priemerom.

Viac na www.sieberz.sk

Máte skúsenosti s pestovaním tejto alebo inej rastlinky? Vaše postrehy, tipy, fotografie môžete posielať na redakčný mail oliver.vyslouzil@jaga.sk. Ďakujeme!

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.