bellamira hybrid mirabelly
Galéria (3)

Bellamira – hybrid Mirabelly

Strom stredne silného rastu s neskorým kvitnutím. Odroda tolerantná voči šarke a tiež menej náchylná na moniliózu a hrdzu. Žltozelený, pevný plod charakterizuje šťavnatosť, zlatožltá dužina oddeľujúca sa od kôstky. Zvyčajne neopadáva.

Galéria

Bellamira, mirabellka
Bellamira, mirabellka
Senzačné šľachtenie z mirabelky vyhovujúce každému vkusu. Vynikajúca úrodnosť a odolnosť. Z Bellamiry vyrastie dekoratívny prvok záhrady. Plod (18 g) vyniká vysokým obsahom cukru. Samosprašná rastlina.

Tip:

Najprv si pripravte do zásoby hnojivovú zmes: dostatok kompostu, 1 kg Thomasovej múčky a 1,5 kg draslíkato-horečnatého hnojiva. Pokiaľ ale chcete mať úplnú istotu, odporúča sa ešte pred výsadbou vykonať rozbor pôdy a hnojiť až potom, čo poznáte výsledok. Pre každý jednotlivý strom vykopte 60 centimetrov hlbokú jamu s aspoň metrovým priemerom.

Viac na www.sieberz.sk

Máte skúsenosti s pestovaním tejto alebo inej rastlinky? Vaše postrehy, tipy, fotografie môžete posielať na redakčný mail oliver.vyslouzil@jaga.sk. Ďakujeme!

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje