/ Recepty /

Vyskúšajte skvelú cviklovú zmrzlinu!

Vyskúšajte skvelú cviklovú zmrzlinu!

Netradičná, no o to zaujímavejšia! Nebojte sa vyskúšať náš recept na cviklovú zmrzlinu, v týchto horúcich dňoch vám môže byť skvelým osviežením.

Ingrediencie

300 g uvarenej, očistenej cvikly
4 žĺtky
100 g cukru (krupica)
1 šľahačková smotana (250 ml)
250 ml mlieka
100 g horkej čokolády
 
Postup

Vajcia a cukor vyšľaháme až do peny. Do hrnca si dáme 150 ml mlieka a smotanu. Zahrejeme, ale nevaríme. Za stáleho šľahania pridáme zohriatu smotanu s mliekom k našľahaným vajciam.
 
Celú zmes vrátime do hrnca a varíme na miernom ohni, kým nám krém začne tuhnúť. Odstavíme z ohňa, prelejeme do čistej misy a za občasného miešania necháme vychladnúť, aby sa nevytvorila koža.
 
Nad parou rozpustíme čokoládu. Uvarenú repu očistíme a rozmixujeme so 100 ml mlieka na kašu. Cviklové pyré spojíme s vaječnou zmesou, prešľaháme a nakoniec pridáme rozpustenú čokoládu. Opäť prešľaháme a odložíme do uzatvárateľnej nádoby do mrazničky.
 
Raz za hodinu zmrzlinu premiešame, najlepšie vidličkou, aby sa neutvorili kryštáliky ľadu. Opakujem aspoň 4-krát. Prajem dobrú chuť!

Dobrú chuť 🙂

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.