Do akej teploty možno nanášať lepidlo na zateplenie?

Do akej teploty možno nanášať lepidlo na zateplenie?

Nestihol som naniesť na zateplenie lepidlo s výstužnou vrstvou, a keďže je už zima, zaujímalo by ma, do akej teploty môžem lepidlo na zateplenie nanášať? Juraj, Nitra

Všeobecne pri stavebných prácach platí, že teplota vzduchu, materiálu a podkladu nesmie počas spracovania a tuhnutia materiálu klesnúť pod +5 °C. Podklad nesmie byť zamrznutý a materiál nespracovávame ani pri možnom riziku mrazu. Nižšie teploty a vyššia vzdušná vlhkosť zrenie materiálu výrazne predlžujú.

V prípade teplôt pod +5 °C odporúčame použiť napr. Baumit Lepiacu stierku Speed alebo Baumit Speed KlebeSpachtel. Teplota vzduchu, materiálu a podkladu musí byť počas spracovania min. +1 °C. Po nanesení a krátkom zaschnutí lepidla môže teplota krátkodobo klesnúť pod bod mrazu (max. 12 h až do -5 °C v noci). Na následné vytvrdnutie musí byť teplota nad nulou. Zrenie tejto lepiacej stierky je min. 24 h, pričom rozhodujúce je dosiahnutie jednotného suchého povrchu bez vlhkých (tmavších) miest.

Text Andrea Dingová podľa podkladov firiem
Foto iStock.com

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.