Ako si vyrobiť domáci čistič na okuliare a sklo

domáci prípravok na čistenie okuliarov
Zdroj: istock.com

Otlačky prstov a rôzne šmuhy nachádzame nielen na dioptrických, ale aj na slnečných okuliaroch prakticky stále. Handričky z mikrofázy sú fajn, ale niekedy nestačia, vlhčené utierky na okuliare z drogérií a prípravky na umývanie okien sú zase plné chémie a aj niečo stoja. Máme pre vás riešenie, ktoré vás prekvapí svojou účinnosťou. Vyrobte si domáci čistič okuliarov, ktorý môžete použiť aj na okná či zrkadlá!

Či už nosíte dioptrické okuliare alebo si počas slnečných dní oči chránite tieniacimi tmavými okuliarmi, viete, že večné šmuhy znepríjemňujú videnie. Navyše sa zdá, že sa tvoria automaticky, neustále, a to aj keď sa snažíte okuliarov nedotýkať. Najčastejší spôsob, ako si v tejto situácii pomáhame je, že chytíme koniec rukáva, spodok košele alebo trička a sklá sa snažíme látkou vyčistiť.

Pripravte si prostriedok, ktorý môžete preliať do malej fľaštičky a spolu s handričkou z mikrovlákna nosiť vždy pri sebe – budete mať vždy čisté okuliare a za pár sekúnd.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestedomáci prípravok na čistenie okuliarov
Zdroj: istock.com

Čo potrebujete na výrobu domáceho čističa okuliarov

  • sprejovú fľašku s obsahom 60 mililitrov
  • 3 lyžice liehového alkoholu
  • destilovanú vodu – toľko, aby ste ňou zaplnili fľašku
  • 2 kvapky citrónového éterického oleja

Ako postupovať pri výrobe čističa na okuliare?

  1. Nalejte alkohol, destilovanú vodu a éterický olej do rozprašovača.
  2. Dobre pretrepte. Nastriekajte malé množstvo tekutiny na sklo okuliarov a šmuhy, ktoré chcete odstrániť. Dočistite handričkou z mikrovlákna. Už po jednom použití si tento domáci čistič okuliarov a slnečných okuliarov zamilujete. Okrem perfektného vyčistenia skiel budú vaše okuliare aj príjemne voňať – vďaka éterickému oleju.
  3. Pripravený roztok si uložte do kabelky, palubnej dosky automobilu, zásuvky v kancelárii alebo na iné miesto, kde ho budete potrebovať. Nie je problém vyrobiť si viac fľaštičiek, aby ste mali vždy jednu po ruke v aute, v práci, i doma pri sledovaní filmu či čítaní knihy. Výborne funguje aj na obchytané kozmetické zrkadielka.
domáci prípravok na čistenie okuliarov
Zdroj: istock.com
Pozor: Citrónový éterický olej je silný čistiaci prostriedok a môže odfarbovať slnečné okuliare (aj keď pri takomto objeme je to veľmi nepravdepodobné). Ak si pripravujete roztok na čistenie slnečných okuliarov, môžete éterický olej vynechať. Čistič nepoužívajte ani na dioptrické okuliare so špeciálnou UV úpravou – kvôli alkoholu, ktorý obsahuje.

Sabína Zavarská
Foto: istock.com

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.