Ako nanesiete silikón skutočne dokonale? Vyskúšajte tento trik!

Nanášanie silikónovej vrstvy
Zdroj: iStock

Silikón je skvelým pomocníkom nielen na izoláciu a utesnenie miest okolo vane, umývadla, drezu. Šikovne ním utesníte sifóny, škáry medzi obkladačkami, protiplesňovým ochránite kúpeľňu pred neželaným „porastom“. Jednoducho, možností použitia je mnoho. Viete však, ako naniesť vrstvu silikónu, aby bola rovná a hladká?

Odpoveď nájdete v tomto videu:

Vo videu sa dozviete, ako spôsob zrezania uzáveru ovplyvňuje nanesenie silikónu a ktorý je najlepší, ako je dobré uzáver zabrúsiť, aby ste dokonale vyplnili škáru medzi obkladačkami.

Ak ste domáci kutil, zrejme máte doma špeciálnu špachtľu, ktorá zjednoduší nanášanie a uhladenie silikónu. Viete však, že často používaný trik s „jarovou“ vodou počas silikónovania odborníci vôbec neodporúčajú?

Ak nastriekate pri aplikácii silikón (a pred jeho zahladením) na miesto, s ktorým pracujete, roztok saponátu na riad veľmi pravdepodobne zatečie medzi silikón a obklad či stierku. Výsledkom je, že silikón pri zahladení v týchto miestach nepriľne a tým vôbec nesplní svoju funkciu.

Text: Sabína Zavarská
Foto: istock.com
Zdroj: youtube.com

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.