Renovácia drevených častí exteriéru

Renovácia drevených častí exteriéru

Popraskal vám starý náter na drevných oknách, vchodových dverách, obkladoch...? Treba renovovať! Obchádzajú Vás mdloby pri predstave ako teraz musíte všetko odmontovať, či vybrúsiť až do dreva? Žiaden strach. S nami to ide rýchlo a ľahko.

1. Výber a overenie odtieňa 

Pred samotnou aplikáciou si odskúšajte na malej ploche vhodnosť farebného odtieňa. Adler Renovačný systém je dostupný v základných odtieňoch ako aj v širokom výbere miešaných odtieňov.

2. Príprava podkladu 

Odlupujúce sa, nedržiace nátery jemne odstráňte škrabkou a starý náter prebrúste brúsnym papierom zrnitosti 60, 80 a následne brúsnym papierom so zrnitosťou 120. Priľnuté zbytky starého náteru netreba odstraňovať!

3. Základovanie 

Štetcom tenko natrite renovačný základ: Pullex Renovier Grund v 1-2 vrstvách, v závislosti od potreby prekrytia farebných rozdielov zvetraného podkladu a nechajte schnúť 12 hodín. Pullex Renovier Grund Vám prekryje všetky miesta, na ktorých ostal starý náter, zjednotí plochu a pripraví povrch na aplikáciu vrchnej lazúry.

4. Vrchný náter 

Tenko nanesiete Pullex Fenster lasur (okná, vchodové dvere) alebo Pullex Plus lasur (ostatné exteriérové výrobky) v želanom farebnom odtieni v dvoch vrstvách. Čas sušenia každej vrstvy je cca. 12 hodín.

5. Ošetrujúci náter 

Jednou z výhod produktov rady Pullex je, že sa pri správnej aplikácii náter neodlupuje, ale postupne odbúrava. Preto plochy nie je potrebné znovu renovovať ale stačí ich včas pretrieť vrchnou lazúrou. Dodáte im tak opäť novú silu odolávať škodcom i vrtošivým zmenám počasia.

Upozornenie: Uvedené postupy fungujú na všetkých bežných lakových systémoch okrem olejových náterov.

Zaujali sme Vás? Chcete sa dozvedieť viac, potrebujete si ujasniť či overiť správnosť postupov? Radi by ste sa s nami podelili o svoje skúsenosti a postrehy? Kontaktujte nás na info@adler.sk. Záleží nám na vašich názoroch. Radi vám podáme pomocnú ruku.

www.adler.sk

PR článok spoločnosti ADLER Slovensko s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.